Kurz alfa

Kurz Alfa letos začne 4. října a bude probíhat ve středu večer od 18:00. Můžete se již hlásit. Podívejte se na termíny a témata, jsou tam i kontaktní údaje pro přihlášení se. (Za přihlášení Vám děkujeme, velmi nám to usnadní organizaci kurzu.)

Pozvánka ke stažení

Program ke stažení

Co je to Kurz Alfa?

Kurz Alfa je cyklus jedenácti setkání vás, našich hostů, se členy pořádající církve a jejím farářem. Nabízí možnost dozvědět se základní myšlenky křesťanství neformální cestou přímo od křesťanů a zeptat se na všechno, co vás v souvislosti s vírou zajímá.

mapka

Kdy a kde?

Jednotlivé večery na sebe tematicky navazují, proto je vhodné zúčastnit se všech. Nutné to však není.

Komu je kurz určen?

Alfa je pro všechny, kteří si chtějí promluvit o svém vidění světa a jsou ochotni poslechnout si druhé. Pro ty, které křesťanství, Bible a Ježíš z nějakého důvodu zajímají. Rádi vás uvidíme.

Jak to probíhá?

Každé setkání začíná společnou večeří, pak následuje přednáška asi na třicet minut. Po zbytek večera se povídá u stolů ve skupinkách. Kurzy jsou pro všechny zcela zdarma a k ničemu se nezavazujete. Kdo si to bude přát, může přispět na jídlo.

Kdo kurz pořádá?

Kurzy Alfa organizují církve po celém světě. My vás zveme na kurz Českobratrské církve evangelické, sbor Brno I. Naše církev patří mezi protestantské církve, důraz klademe na upřímnost, studium bible a jednoduchost bez dogmat a prvků „na efekt“. Je pro nás důležitá osobní zodpovědnost před lidmi a před Bohem. Kromě sborových prostor na Opletalově se scházíme v Červeném kostele.

Foto z kurzu Alfa Foto z kurzu Alfa

ČCE sbor Brno I., Opletalova 6, Brno