Kurz alfa

Program kurzu Beta – začátek roku 2020

Každý večer má své ústřední téma. K tématu se váže přednáška a pak se o něm diskutuje ve skupinkách u stolů, kde také každý může připojit svoji otázku, ať už k tématu večera nebo k něčemu jinému, co ho v souvislosti s křesťanstvím zajímá.

8. lednaČemu křesťané věří?
15. lednaO čem je Starý zákon?
22. lednaV jakého Boha věříme?
29. lednaJak vznikl Nový zákon?
5. únoraCo znamená milovat Boha ? (Desatero I. část)
12. únoraCo znamená milovat člověka ? (Desatero II. část)
19. únoraProč chodíme na bohoslužby?
26. únoraCo znamená křest?
4. březnaJak slavíme Večeři Páně?
11. březnaCo bude po smrti?
18. březnaProč slavíme církevní rok?
25. březnaJak chápou křesťané manželství?
1. dubnaJak víra ovlivňuje svět?
8. dubna V čem chceme být jiní?
některá sobotaI. Jak žije evangelický sbor?
   II. Proč není pouze jedna církev?

Program večera

Program večera:
17:30společná příprava večeře (čaj, káva, chléb s pomazánkou)
18:00zahájení společnými písněmi s kytarou
18:10hlavní téma a rozhovor
18:40rozhovor v plénu
19:00biblický příběh
19:05rozhovory nad biblickým textem ve skupinách
19:40společný závěr
19:50modlitební chvíle
20:00závěr

Účast na kurzu

Účast na kurzech je nezávazná a bezplatná. Lze však přispět do dobrovolné sbírky (košík u vchodu). Přednášky bude mít farář Jiří Gruber.

Při rozhovorech se u stolu probírá téma večera. Je možné klást i další otázky a vyjádřit vlastní názor. Žádná otázka není pokládána za nevhodnou.

Přednášející

Jiří Gruber

Mgr. Jiří Gruber (*1952) je kazatelem sboru v Brně I od roku 1998. Předtím působil přes dvacet let ve sboru v Kloboukách u Brna, kde se podílel mimo jiné na založení Betléma, prvního střediska Diakonie ČCE pro vozíčkáře a děti s mentálním postižením. Je ženatý, má tři dospělé děti a jednu vnučku. Je autorem dvou knížek. V roce 2004 vyšly v nakladatelství Kalich Otázky a odpovědi, Evangelický katechismus pro mládež i dospělé, skupiny i jednotlivce. V roce 2009 vydal ve stejném nakladatelství brožuru Pojď a přesvědč se s podtitulem: Co může evangelická církev nabídnout těm, kteří ji znají i neznají. Podílel se také na vydání zpěvníku Svítá, který shromáždil řadu moderních křesťanských písní, které zpívá mládež s kytarou a mnohé se dnes zpívají i při bohoslužbách. Většinu jeho kázání z poslední doby si můžete přečíst na internetových stránkách našeho sboru.

ČCE sbor Brno I., Opletalova 6, Brno
www.cervenykostel.cz