Kurz alfa

Program kurzu Beta – jaro 2017

Každý večer má své ústřední téma. K tématu se váže přednáška a pak se o něm diskutuje ve skupinkách u stolů, kde také každý může připojit svoji otázku, ať už k tématu večera nebo k něčemu jinému, co ho v souvislosti s křesťanstvím zajímá.

4.lednaČemu křesťané věří?
11.lednaV jakého Boha věříme?
18.lednaO čem je Starý zákon?
25.lednaJak vznikl Nový zákon?
1.únoraCo znamená milovat Boha? (Desatero I. část)
8.únoraCo znamená milovat člověka? (Desatero II. část)
15.únoraProč chodíme na bohoslužby?
22.únoraCo znamená křest?
1.březnaJak slavíme Večeři Páně?
sobota 4. března – Nosislav
I. Jak žije evangelický sbor?
II. Proč není pouze jedna církev?
8.březnaCo bude po smrti?
16.březnaProč slavíme církevní rok?
22.březnaJak chápou křesťané manželství?
29.březnaJak víra ovlivňuje svět?
5.dubnaV čem chceme být jiní?
po skončení kurzu možnost křtu nebo přijetí do sboru

Program večera:
17:30společná příprava večeře (čaj, káva, chléb s pomazánkou)
18:00zahájení společnými písněmi s kytarou
18:10hlavní téma a rozhovor
18:40rozhovor v plénu
19:00biblický příběh
19:05rozhovory nad biblickým textem ve skupinách
19:40společný závěr
19:50modlitební chvíle
20:00závěr

Text přednášek bude účastníkům k dispozici.

Účast na kurzu

Pokud na kurzy plánujete přijít, můžete nám usnadnit přípravu tím, že o sobě dáte předem vědět stručným e-mailem či SMS na číslo 776 216 072.

V rámci kurzu je plánován jeden sobotní výlet.

Přednášející

Jiří Gruber

Mgr. Jiří Gruber (*1952) je kazatelem sboru v Brně I od roku 1998. Předtím působil přes dvacet let ve sboru v Kloboukách u Brna, kde se podílel mimo jiné na založení Betléma, prvního střediska Diakonie ČCE pro vozíčkáře a děti s mentálním postižením. Je ženatý, má tři dospělé děti a jednu vnučku. Je autorem dvou knížek. V roce 2004 vyšly v nakladatelství Kalich Otázky a odpovědi, Evangelický katechismus pro mládež i dospělé, skupiny i jednotlivce. V roce 2009 vydal ve stejném nakladatelství brožuru Pojď a přesvědč se s podtitulem: Co může evangelická církev nabídnout těm, kteří ji znají i neznají. Podílel se také na vydání zpěvníku Svítá, který shromáždil řadu moderních křesťanských písní, které zpívá mládež s kytarou a mnohé se dnes zpívají i při bohoslužbách. Většinu jeho kázání z poslední doby si můžete přečíst na internetových stránkách našeho sboru.

ČCE sbor Brno I., Opletalova 6, Brno
www.cervenykostel.cz