Společný víkend konfirmandů a mládeže Brno I ve Strměchách

V pátek 25. února kolem osmé večer jsme se z různých koutů a různými způsoby dopravili na faru do Strměch. Celkem nás bylo i s farářem devatenáct, z toho tři konfirmandky. Nejprve jsme si museli faru vytopit a trochu upravit tak, aby se nám v ní celý víkend dobře bydlelo. Po večeři jsme si povídali o tom, co kdo z nás dělá, co ho baví a co se mu za poslední rok stalo zajímavého. Pak jsme se pomodlili a šli na kutě.

V sobotu ráno se nám ze spacáků moc nechtělo, ale nakonec jsme přeci jen vylezli, lákáni vidinou snídaně. Dopoledne nám Jiří na naše přání pověděl něco o Pavlových listech, protože jako mládež se tento semestr věnujeme právě jim, tak abychom to měli tematické. Následně jsme se blíže věnovali listu Jakubovu. Přečetli jsme si různé překlady druhé kapitoly, o kterých jsme se pak bavili.

Sobotní oběd se nesl ve znamení experimentu, kterým si na nás Kristina se Standou chtěli vyzkoušet, jestli umí vařit pohanku. Umí, chutnalo nám. Po obědě jsme se vydali na výlet po okolních zamrzlých rybnících, dokonce došlo i na pokusy o koulování posledními zbytky sněhu.

Když jsme se vrátili na faru, zpívali jsme a Jiří nám povídal o buddhismu. Strávil několik týdnů na Srí Lance, kde většina obyvatel jsou buddhisté. Po večeři nám promítl fotky ze svého putování.

V neděli nás čekal velký úklid a příprava sálu na bohoslužby. Po nich jsme se najedli a vydali se na cestu domů. Víkend se nám všem moc líbil, tak snad si ho za rok zase zopakujeme.

Jana Vondrová

Převzato z Brněnského evangelického měsíčníku Setkávání 4/2011

RSS kanál

Syndikovat obsah