Zprávy ze sboru 46/2020

Předkládáme Vám aktuální zprávy z našeho sboru č. 46  (15.11. 2020 - 21.11.2020) 

 

 Zprávy ze sboru 46/2020

 

  1. Neděle 15. listopadu je 23. po Trojici.  Vzhledem k trvání nouzového stavu, kdy není možné konat veřejné bohoslužby, vám opět nabízíme možnost připojení na on line přenos bohoslužby z Červeného kostela v 10:00 nebo později její záznam. Služby Boží pro nás připraví bratr farář Jaroslav Vítek.

  2. Namísto nedělních rozhovorů při kávě a čaji se můžete připojit vždy v neděli v 11 hodin na internet a sdílet s ostatními své radosti a starosti. Tato adresa vám umožňuje setkat se tu on-line i v jinou dobu, pokud se na tom mezi sebou domluvíte.  https://meet.vpsfree.cz/CCEBrno1Kava

  3. Na celocírkevní sbírku na charitativní pomoc a Jubilejní toleranční dar zaslalo staršovstvo po sedmi tisících Kč. Děkujeme všem, kteří pamatujete na nedělní sbírky i v tomto čase.

  4. Při dobročinném jarmarku, který musel být odložen, jsme chtěli konat sbírku pro Chráněné bydlení Ovečka Diakonie ČCE, které poskytuje domov lidem s duševním onemocněním. Chcete-li na tento konkrétní účel přispět, můžete peníze zaslat na sborový účet 13 41 63 53 59 / 0800 a do zprávy uvést účel platby - Ovečka

  5.     Každou středu se setkává mládež na platformě discord od 18h.

Každou středu večer v 18 hodin pokračuje on-line kurz Alfa, na který se leze připojit na stejné adrese jako na biblické hodiny pro dospělé ( viz níže.)

Každý čtvrtek v 18 h se konají biblické hodiny pro dospělé s výkladem oddílu z Lukášova evangelia, k nimž se můžete připojit na adrese:

https://meet.vpsfree.cz/CCEBrno1BiblickaProDospeleOnline

6.      Pro rodiny s dětmi připravuje sestra farářka s mládeží každou neděli zvukovou nahrávku biblického příběhu. Informaci a link dostáváte touto cestou v průběhu víkendu.

7.      Prozatím nevíme, kdy budou možná společná shromáždění, a proto zvažujeme náhradní formu dětské slavnosti na závěr adventu (4. adventní neděli). Mládež by ráda připravila obvyklou hru v neobvyklé formě. Jednalo by se o zvukové nahrávky a fotografie ve spolupráci s dětmi a jejich rodinami. Prosíme rodiče dětí, které by měly zájem účastnit se této slavnosti, aby vyplnili následující formulář. (Zúčastnit se ovšem mohou nejen děti.)     

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdZBRJASYlvEGpxm6k3en_E4AC7okUTUf6n73LxdvEZeQMSnQ/viewform

8.      Vyšlo listopadové SETKÁVÁNÍ, které jsme uvolnili pro všechny členy a přátele sboru na našem webu. Předplatitelé si ho mohou vyzvednout na faře. Mám již příručku Denní čtení za 90 Kč a nástěnný kalendář ČCE za 65 Kč, kde je tentokrát i foto našich kostelů. Je již k dispozici i příručka Na každý den a Evangelický kalendář na rok 2021 za jednotnou cenu 145 Kč.

9.        Kdo z vás by potřeboval radu nebo pomoc, nebo byste naopak pomoc nabízeli, obraťte se na nás telefonicky nebo e-mailem. Máme několik dobrovolníků, kteří jsou připraveni pomoci s nákupem, cestou k lékaři a podobně.

 

Sborová kancelář:                    542 211 453                   úřední hodiny: 9-12

Jiří Gruber:                                 776 216 072

Jana Hofmanová:                        724 083 774

Marie Matoulková:                      721 237 252

Helena Pacasová:                      734 641 245

e-mail:                                      ccebrno1@atlas.cz

 

10.  V příloze najdete seznam knih, které jsme v posledních letech doplnili do sborové knihovny. Pokud byste měli zájem o vypůjčení některé z nich, rádi vám ji na faře připravíme.

11. Knihkupectví a nakladatelství Ryšavý, odkud odebíráme se slevou knihy na Noci kostelů, nabízí možnost nákupu knih přes e-shop www.rysavy.cz. Po objednání knih a následné telefonické domluvě si nachystané knihy zákazník vyzvedne ve výdejním okénku knihkupectví Táborská 30

12. Kdo by chtěl podpořit středisko Diakonie Rolnička, najde v příloze nabídku jejich výrobků na e-shopu.

 

PřílohaVelikost
Rolnička.doc29 KB

RSS kanál

Syndikovat obsah