Zprávy ze sboru 45/2020

Předkládáme Vám aktuální zprávy z našeho sboru č. 45  (9.11. 2020 - 14.11.2020) 

 

 Zprávy ze sboru 45/2020

 

  1. Neděle 1. listopadu je 22. po Trojici. Vzhledem k vládním opatřením se nemůže konat společné shromáždění k bohoslužbám a nemůžeme tedy konat plánovanou každoroční slavnost díkčinění s dobročinným jarmarkem. Nabízíme vám proto inspiraci a pomůcky k domácím bohoslužbám a k prožití tohoto času individuálně i s dětmi apod. na www.slavnost-dikcineni.webnode.cz (stránky budou postupně doplněny). Připojit se můžete také k on-line přenosům bohoslužeb z Červeného kostela v 10 hodin. Odkaz na přenosy a záznamy naleznete na našich webových stránkách (www.cervenykostel.cz).

  2. Staršovstvo rozhodlo, že na celocírkevní sbírku na charitativní pomoc, která by se tradičně při díkčinění konala, odešleme 7.000 Kč. Při dobročinném jarmarku jsme pak chtěli konat sbírku pro Chráněné bydlení Ovečka Diakonie ČCE, které poskytuje domov lidem s duševním onemocněním. Chcete-li na některý z těchto účelů přispět, můžete peníze zaslat na sborový účet 13 41 63 53 59 / 0800 a do zprávy uvést účel platby. Děkujeme vám všem, kteří pamatujete na nedělní sbírky i v tomto čase.

  3. Namísto nedělních rozhovorů při kávě a čaji po bohoslužbách se můžete připojit vždy v neděli v 11 hodin na internet a sdílet s ostatními své radosti a starosti. Tato adresa vám umožňuje setkat se tu on-line i v jinou dobu, pokud se na tom mezi sebou domluvíte.

https://meet.vpsfree.cz/CCEBrno1Kava

 

 4.      Každou středu se setkává mládež na platformě discord od 18h.

Každou středu v 18 hodin nyní pokračuje on-line kurz Alfa, na který se leze připojit na stejné adrese jako na biblické hodiny pro dospělé ( viz níže.)     

Ve čtvrtek v 18 h se konají biblické hodiny pro dospělé, k nimž se můžete připojit na adrese  

https://meet.vpsfree.cz/CCEBrno1BiblickaProDospeleOnline

  5.      Pro rodiny s dětmi připravuje sestra farářka s mládeží každou neděli zvukovou nahrávku biblického příběhu. Informaci a link dostáváte touto cestou v průběhu víkendu.

 6.      Prozatím nevíme, kdy budou možná společná shromáždění, a proto zvažujeme náhradní formu dětské slavnosti na závěr adventu (4. adventní neděli). Mládež by ráda připravila obvyklou hru v neobvyklé formě. Jednalo by se o zvukové nahrávky a fotografie ve spolupráci s dětmi a jejich rodinami. Prosíme rodiče dětí, které by měly zájem účastnit se této slavnosti, aby vyplnili následující formulář. (Zúčastnit se ovšem mohou nejen děti.)     

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdZBRJASYlvEGpxm6k3en_E4AC7okUTUf6n73LxdvEZeQMSnQ/viewform

 7. V době uzávěry našich kostelů probíhá jejich údržba a opravy – tentokrát se to týká  zejména Betlémského kostela, kde probíhá výmalba vstupní předsíně a prostoru nad varhanami a dláždí se před kostelem.

 8.      Vyšlo listopadové SETKÁVÁNÍ, které jsme uvolnili pro všechny členy a přátele sboru na našem webu..  Předplatitelé si ho mohou vyzvednout na faře. Mám již příručku Denní čtení za 90 Kč a nástěnný kalendář ČCE za 65 Kč, kde je tentokrát i foto našich kostelů. Příští týden bude již k dispozici Na každý den a Evangelický kalendář na rok 2021.

9.  Kdo z vás by potřeboval radu nebo pomoc, nebo byste naopak pomoc nabízeli, obraťte se na nás telefonicky nebo e-mailem. Máme několik dobrovolníků, kteří jsou připraveni pomoci s nákupem, cestou k lékaři a podobně.

 

Sborová kancelář:                    542 211 453                   úřední hodiny: 9-12 (5.- 6.11. dovolená)

Jiří Gruber:                                  776 216 072

Jana Hofmanová:                         724 083 774

Marie Matoulková:                        721 237 252

Helena Pacasová:                         734 641 245

e-mail:                                          ccebrno1@atlas.cz

 
10.  
V příloze najdete seznam knih, které jsme v posledních letech doplnili do sborové knihovny. Pokud byste měli zájem o vypůjčení některé z nich, rádi vám ji na faře připravíme.   

 

PřílohaVelikost
Nové knihy ve sborové knihovně.doc50 KB

RSS kanál

Syndikovat obsah