Zprávy ze sboru 43/2020

Předkládáme Vám aktuální zprávy z našeho sboru č. 43  (25.10. 2020 - 31.10.2020) 

Zprávy ze sboru 43/2020

 

  1. Milé sestry a milí bratři, zdravíme vás všechny s přáním pevného zdraví, síly a optimismu. Během nouzového stavu nám nezbývá než omezit náš sborový život na minimum, přesto však zůstáváme ve spojení díky modlitbám, telefonům, dopisům, e-mailům a online přenosům. Díky za všechny tyto moderní možnosti, které nám pomáhají zvládnout tyto nesnadné dny.

  2. Víme o několika členech našeho sboru, kteří se nakazili covidem 19 a zůstávají spolu s dalšími členy své rodiny v domácí karanténě. Myslíme na ně v modlitbách a přejme jim, aby jejich nemoc měla jen lehký průběh.

  3. Neděle 25. října je Dvacátá po Trojici. Bohoslužby budou opět pouze on line v 10 hodin a všichni je můžete poslouchat buď přímo, nebo ze záznamu na našich webových stránkách (www.cervenykostel.cz). Tuto neděli byla plánována společná ekumenická bohoslužba ve sboru CČSH na Botanické, při níž měl kázat patriarcha této církve bratra Tomáš Butta a chtěli jsme společně vzpomenout 400. výročí narození J. Á. Komenského. Vzhledem k nemožnosti konat toto setkání za současného mimořádného stavu, jsme požádali bratra Buttu, aby nám své kázání poslal a on naší prosbě vyhověl. Jeho text proto rádi použijeme při této nedělní bohoslužbě.

  4. Každý čtvrtek v 18 hodin se konají biblické hodiny pro dospělé. Vytvořili jsme pro ně novou adresu, na kterou se dnes v 18:00 můžete připojit. V příloze je text výkladu o rozpoznání času. Lk 12,54-59 + Lk 13,1- 5

https://meet.vpsfree.cz/CCEBrno1BiblickaProDospeleOnline

5.      Pro rodiny s dětmi připravuje sestra farářka s mládeží každou neděli zvukovou nahrávku biblického příběhu. Informaci a link dostanete v sobotu večer.

6.      Právě vyšlo listopadové SETKÁVÁNÍ, které jsme uvolnili pro všechny členy a přátele sboru a najdete ho v PDF v příloze.  Předplatitelé si ho mohou vyzvednout na faře.

7.     Prosíme, abyste i v této době pamatovali na potřeby sboru, zejména na nedělní sbírky. Své příspěvky posílejte na náš účet 13 41 63 53 59 / 0800 a jako účel uveďte do zprávy pro příjemce nedělní sbírka

8.    V pondělí 26. října v 18:30 proběhne krátké operativní setkání staršovstva on - line. Adresa pro připojení bude presbyterům zaslána koncem týdne.

9.    Všechna sborová setkání během jsou nyní přerušena a pokusíme se je nahrazovat rozesíláním dopisů, emailů a vzájemným telefonováním a videokonferencemi.

10.  Kdo z vás by potřeboval radu nebo pomoc, obraťte se na nás telefonicky nebo e-mailem:

 Sborová kancelář:                        542 211 453

Jiří Gruber:                                    776 216 072

Jana Hofmanová:                          724 083 774

Marie Matoulková:                         721 237 252

Helena Pacasová:                          734 641 245

e-mail:                                           ccebrno1@atlas.cz

 

 

11.    V příloze najdete kázání z minulé neděle O ztracené a zase nalezené ovci.

 

 

 

 

PřílohaVelikost
Ztracená ovce B.doc51 KB
Rozpoznání času Lk 12,54 - 13,9.doc66 KB

RSS kanál

Syndikovat obsah