Zprávy ze sboru 39/2020

Předkládáme Vám aktuální zprávy z našeho sboru č. 39  (27.9. 2020 - 3.10.2020)

Zprávy ze sboru 39/2020

 

1.       Neděle 27. září je Šestnáctá po Trojici. V našem sboru budou jedny bohoslužby v Červeném kostele od 10 hodin. Kázat bude bratr farář na text Lk 12, 35- 48: „Buďte připraveni a vaše lampy ať hoří…  Paralelně s bohoslužbami bude na faře nedělní škola.

 2.       Všechny účastníky bohoslužeb i setkání na faře žádáme, aby používali ochranu úst a nosu (roušku), kterou chrání před rizikem nákazy své bližní. Prosíme také o dodržování rozestupů a desinfekci rukou při vstupu.  

 3.       Po prázdninové pouze vychází říjnové rozšířené číslo časopisu SETKÁVÁNÍ, kde najdete zprávy o životě brněnských evangelických sborů a další aktuální články.

 4.       Staršovstvo oznamuje, že během září a října budou probíhat v Betlémském kostele stavební opravy (nové schodiště, dláždění, statické zajištění klenby nad varhanami) a bohoslužby se zde proto nemohou konat.  O jejich obnovení vás budeme včas informovat.  

 5.       Ve čtvrtek v 18 hodin se konají biblické hodiny pro dospělé, při nichž probíráme evangelium podle Lukáše. Všichni jsou srdečně zváni k rozhovoru nad Biblí.  Po dobré zkušenosti z jara nabídneme nejen osobní setkání na faře ale také přímý přenos po internetu. Adresu připojení pošleme v příštím týdnu. Začátek v 18 hodin byl zvolen jako kompromis. 

 6.       Sborová kancelář je opět otevřena každý pracovní den od 9 do12 hodin a ve středu od 15 do 17 hodin.

 7.      V příloze najdete pozvánku na letošní kurzy Alfa, které musíme nyní konat bez společného jídla. Prosíme, abyste pozvánku předali těm, kdo by o ní mohli mít zájem. Zahájení kurzů bude ve středu 30.-9. v 18 hodin

 8.       Hledáme ochotné bratry a sestry, kteří by se občas mohli zapojit do pomoci starším členům našeho sboru. Jednalo by se zejména o doprovod/odvoz k lékaři, nákup/vyzvednutí léků, jednání s úřady, doprovod na vycházce. Pokud Vás tato prosba oslovila, dejte nám prosím vědět telefonicky na čísle 542 211 453, nebo e-mailem na adresu ccebrno1@atlas.cz, nebo osobně v kanceláři sboru, kterou službu byste byli ochotni občas poskytnout.

 9.       V příloze najdete pozvánku na 3. ročník ekumenické pouti z Hustopečí do Klobouk  v sobotu 3. října a setkání Blažkováků 10. října v Blahoslavově domě ve 14 hodin.

 

Setkání na faře během týdne:

Pondělí                                     
18:30 – staršovstvo 12.10.                                

Úterý
10:30       -modlitební setkání

16:30 – dětský klub Ovečky                    
16:30 – biblická hodina pro děti  
19:00 – přípravka nedělní školy

Středa
15:00 – kavárnička                                             

16:30 – konfirmandé

18:00 – mládež               

18:00- kurz Alfa od 30.9.                        

Čtvrtek
  9:30 – klub otevřených dveří - od října 
18:00 – biblická hodina od 24.9.

19:00 – pěvecký sbor Kůrovec               

Pátek
18:30 – zkouška pěveckého sboru - přesrušeno.           
Neděle
10:00 – nedělní škola

RSS kanál

Syndikovat obsah