Zprávy ze sboru 28/2020

Předkládáme Vám aktuální zprávy z našeho sboru č. 28  (12.7. 2020 - 18.7.2020) 

 Zprávy ze sboru 28/2020

 

 

1. Srdečně vás zveme ke společnému slavení bohoslužeb pátou neděli po Trojici - 12. 7. 2020. Sejdeme se v Červeném kostele od 9 hodin.  Během července a srpna budou v našem sboru jedny společné bohoslužby každou naděli v 9 hodin v Červeném kostele.

 

2. Od 1. července je ochrana úst a nosu (rouška) povinná ve zdravotnických a sociálních zařízeních. Bohoslužby by však neměly být spojeny s obavami, mysleme proto ohleduplně jedni na druhé a podle svých možností a uvážení respektujme hygienická pravidla.

 

3. Ve věku 95 let zemřela sestra Věra Rybáková. Rozloučení s ní bude koncem příštího týdne; datum bude upřesněno v nedělních ohláškách. 

 

4. Během prázdnin se ve sboru nekonají generační setkávání s výjimkou Kavárničky pro dříve narozené. Ta se schází každou středu v 15 hodin.   

 

5. Úřední hodiny na faře budou během prázdnin většinou v pondělí, středu a pátek od 9-12 hodin. K zakoupení či vyzvednutí je připraveno prázdninové číslo časopisu Setkávání.

 

6. Od 16. června je náš Červený kostel otevřen pro návštěvníky od úterý do soboty vždy od 14 do 18 hodin. Průvodcovskou službu vykonávají ochotní členové našeho sboru. V kostele je ke shlédnutí výstava Morava tolerantní, ke které nabízíme katalog za 130 Kč, v němž jsou otištěny ve zmenšené formě všechny výstavní panely. 

 

7. U Betlémského kostela probíhají stavební práce na schodišti u vchodu do kostela. 

 

8. Mládež naší církve má nový web. Informace o celocírkevních akcích mládeže a způsob jak se přihlásit naleznete na  https://mladez.evangnet.cz/  Je možné přihlašovat se na celocírkevní sjezd mládeže, který letos bude na Vsetíně.

 

RSS kanál

Syndikovat obsah