Zprávy ze sboru 21/2020

 

Předkládáme Vám aktuální zprávy z našeho sboru č. 21  (24.5. 2020 - 30.5.2020) 

 Zprávy ze sboru 21/2020

 

1.       Tento čtvrtek 21. května je svátek Nanebevstoupení Páně. Bohoslužby v našem sboru budou v Červeném kostele v 18 hodin a kázat při nich bude bratr farář Jaroslav Vítek (bude možno poslouchat také v internetovém přenosu.)

 

2.       Neděle 24. května je Sedmá velikonoční. Bohoslužby budou v obou našich brněných kostelech v obvyklou dobu. Naším kazatelem bude bratr Martin Grombiřík.  Kromě běžné chrámové sbírky bude možné přispět na sbírků darů Jeronymovy jednoty

 

3.       V současné době povolena na bohoslužbách účast do 100 lidí, takže není třeba si místa rezervovat. Hygienické předpisy (roušky, rozestupy a desinfekce rukou) zůstávají v platnosti. Jednotlivá místa v kostele jsou označena, ale rodiny mohou sedět pohromadě. Fara zatím zůstane ještě zavřená. Protože při povinných rozestupech má i Červený kostel omezenou kapacitu, využívejte, prosíme, ve větší míře i Betlémský kostel v 8:30.

 

4.       Internetový přenos bohoslužeb můžete jako dosud sledovat každou neděli v 10 hodin na našich webových stránkách www.cervenykostel.cz a později i ze záznamu. Pro rodiny s dětmi připravuje mládež se sestrou farářkou nahrávku příběhu pro nedělní školy, kterou dostanete zpravidla v neděli ráno e-mailem.

 

5.       Každou středu večer v 19 hodin vám nabízíme biblickou hodinu, přenášenou pomocí videokonference. Připojíte se k ní, když klepnete na následující odkaz, nebo když tuto adresu zadáte do nejhořejší lišty v internetovém prohlížeči Google Chrome. Ti, kdo nemají připojený mikrofon ani kameru, nás alespoň uslyší.

https://meet.jit.si/CCEBrno1BiblickaProDospeleOnline

 

6.       Každé pondělí v 19 hodin se nyní konají bohoslužby nejen pro mládež YESle v Betlémském kostele (do pondělí 1. června).

 

7.       Podle rozhodnutí staršovstva nebudou až do konce května na faře žádná setkání během týdne. Až do odvolání tedy nebude nedělní škola, náboženství pro děti, kavárnička, kurzy Beta, pěvecké sbory atd. V úterý 2. června staršovstvo rozhodne o dalším postupu. Počítá se však s konfirmací, která je plánována na neděli 21. června. Konfirmandé se nyní scházejí každou středu v 15 hodin na faře.

 

8.       Náš sbor stále hledá pracovníka, který by se ujal úklidu našich sborových prostor na Opletalově ul. (mimo kanceláří). Jedná se o dvakrát dvě hodiny týdně nejlépe v pondělí a v pátek. Práce je honorovaná. Hlásit se můžete kazatelům nebo v kanceláři.

 

9.      Děkujeme všem, kteří průběžně přispívají na potřeby našeho sboru převodem na účet nebo v hotovosti. Nyní probíhá sbírku darů Jeronýmovy jednoty Příspěvek je možné odevzdat i v kostele presbyterům nebo ohlásit telefonicky

 

 

RSS kanál

Syndikovat obsah