Zprávy ze sboru 20/2020

Předkládáme Vám aktuální zprávy z našeho sboru č. 20  (17.5. 2020 - 23.5.2020) 
 Zprávy ze sboru 20/2020
 
 
1. Neděle 17. května je šestá velikonoční. Bohoslužby budou v obou našich brněných kostelech v obvyklou dobu. V kostele Jana Ámose Komenského bude součástí bohoslužeb křest dvou dospělých. Kázat bude bratr farář o znamení proroka Jonáše (Lk 11, 29-32).
 
2. Od této neděle je již povolena na bohoslužbách účast do 100 lidí, takže nebude třeba si místa rezervovat. Hygienické předpisy (roušky, rozestupy a desinfekce rukou) zůstávají v platnosti. Jednotlivá místa v kostele jsou označena, ale rodiny mohou sedět pohromadě. Fara zůstane ještě zavřená. Protože při povinných rozestupech má i Červený kostel omezenou kapacitu, využívejte, prosíme, ve větší míře i Betlémský kostel v 8:30. 
 
3. Internetový přenos bohoslužeb můžete jako dosud sledovat každou neděli v 10 hodin na našich webových stránkách www.cervenykostel a později i ze záznamu. Pro rodiny s dětmi připravuje mládež se sestrou farářkou nahrávku příběhu pro nedělní školy, kterou dostanete zpravidla v neděli ráno e-mailem. 
 
4. Každou středu večer v 19 hodin vám nabízíme biblickou hodinu, přenášenou pomocí videokonference. Připojíte se k ní, když klepnete na následující odkaz, nebo když tuto adresu zadáte do nejhořejší lišty v internetovém prohlížeči Google Chrome. Ti, kdo nemají připojený mikrofon ani kameru, nás alespoň uslyší. Ve středu 13. května budeme probírat druhou část Modlitby Páně podle Lukáše (chléb náš vezdejší… )
 
https://meet.jit.si/CCEBrno1BiblickaProDospeleOnline
 
5. Ve čtvrtek 21. května je svátek Nanebevstoupení Páně. Bohoslužby v našem sboru budou v Červeném kostele v 18 hodin a kázat při nich bude bratr farář Jaroslav Vítek (bude možno poslouchat také v internetovém přenosu.)
 
6. Každé pondělí v 19 hodin se nyní konají bohoslužby nejen pro mládež YESle v Betlémském kostele (do pondělí 1. června). 
 
7. V tomto víkendu 15.-17. května se koná další brigáda na Blažkově. Zájemci se mohou přihlásit Petru Sochovi: petrsocha@email.cz
 
8. Podle rozhodnutí staršovstva nebudou až do konce května na faře žádná setkání během týdne. Až do odvolání tedy nebude nedělní škola, náboženství pro děti, kavárnička, kurzy Beta, pěvecké sbory atd. V úterý 2. června staršovstvo rozhodne o dalším postupu.

9. Náš sbor hledá pracovníka, který by se ujal úklidu našich sborových prostor na Opletalově ul. (mimo kanceláří). Jedná se o dvakrát dvě hodiny týdně nejlépe v pondělí a v pátek. Práce je honorovaná. Hlásit se můžete kazatelům nebo v kanceláři. 
 
11. Děkujeme všem, kteří průběžně přispívají na potřeby našeho sboru převodem na účet nebo v hotovosti. Nyní probíhá sbírku darů Jeronýmovy jednoty. Zatím jsme vybrali 23.800 Kč a sbírka probíhá do konce května). Příspěvek je možné ohlásit i telefonicky.  

RSS kanál

Syndikovat obsah