Zprávy ze sboru 19/2020

Předkládáme Vám aktuální zprávy z našeho sboru č. 19  (10.5. 2020 - 16.5.2020) 

Zprávy ze sboru 19/2020

1. Milé sestry milí bratři, zdravíme vás v devátém týdnu trvání nouzového stavu a nabízíme vám několik možností, jak se potkat na dálku i na blízko.

2. Každou středu večer v 19 hodin vám nyní nabízíme biblickou hodinu, přenášenou pomocí videokonference, Připojíte se k ní, když klepnete na následující odkaz: https://meet.jit.si/CCEBrno1BiblickaProDospeleOnline

nebo když tuto adresu zadáte do nejhořejší lišty v internetovém prohlížeči Google Chrome.

Ti, co nemají připojený mikrofon ani kameru, nás alespoň uslyší. Ve středu 6 května budeme probírat znění Modlitby Páně podle Lukáše Od května se konají v našem sboru bohoslužby opět v obou brněnských kostelech a v Rychmanově, byť stále ještě pro omezený počet účastníků.

3.  V neděli 10. května jsou již přihlášky do Červeného kostela vyčerpány, ale v Betlémském kostele v 8:30 je ještě několik volných míst. Přihlášky vám zpětně potvrdíme. Je však třeba přijít včas, v roušce, sedět dva metry od sebe a při příchodu si desinfikovat ruce. V kostele si, prosím, sedejte na předem vyznačená místa kvůli pozdější nařízené desinfekci lavice. Odpadne také závěrečné podávání rukou při východu. Pokud si nevezmete vlastní zpěvník (nebo jeho mobilní aplikaci Evangelický zpěvník), budou připraveny samostatně rozmnožené písně.

4. Od neděle 17. května je již povolena účast 100 lidí, takže nebude třeba si místa rezervovat. Hygienické předpisy však zůstávají v platnosti. Rodiny však mohou sedět pohromadě. Fara zůstane ještě zavřená. Protože při povinných rozestupech má i Červený kostel omezenou kapacitu, využívejte, prosíme, ve větší míře i Betlémský kostel v 8:30.

5. Internetový přenos bohoslužeb na dálku bude stejně jako dosud každou neděli v 10 hodin na našich webových stránkách www.cervenykostel. Pro rodiny s dětmi připravuje mládež se sestrou farářkou náhrávku příběhu pro nedělní školy. 

6. Od pondělí 11. května v 19 hodin se také počítá s obnovením pondělních bohoslužeb YESle v Betlémském kostele (až do pondělí 1. června).

7.      tomto víkendu 8.-10. května se koná tradiční brigáda na Blažkově a další víkend  15. - 17. května bude další. Zájemci se mohou přihlásit Petru Sochovi

8.      Rozloučení se sestrou Evou Šimkovou, manželkou bývalého kurátora našeho sboru Blahoslava Šimka, která zemřela ve věku 87 let, se koná v brněnském krematoriu ve čtvrtek 7. května v 11:45.Sestra Šimková Působila řadu let v brněnském rozhlase a v redakční radě Setkávání. Parte najdete v příloze.

9.      pondělí 4. května jednalo pomocí videokonference staršovstvo a rozhodlo, že do konce května nebudeme konat na faře žádná setkání během  týdne. Až do odvolání tedy nebude nedělní škola náboženství pro děti, kavárnička, kurzy Beta, pěvecké sbory atd. Začátkem června se staršovstvo znovu sejde a rozhodne o dalším postupu. Nechceme zbytečně riskovat zdraví našich bratří a sester a není také snadné dodržet všechny hygienické předpisy. Buďme vděční, že se již můžeme setkat při bohoslužbách.

10. V příloze nejdete elektronickou podobu časopisu Setkávání, které současně vychází ve sníženém nákladu i na papíře, a můžete si ho vyzvednout s dalším církevním tiskem na faře.

11. Náš sbor hledá pracovníka, který by se ujal úklidu našich sborových prostor na Opletalové (mimo kanceláří). Jedná se o dvakrát dvě hodiny týdně nejlépe v pondělí a v pátek. Práce je honorovaná. Hlásit se můžete kazatelům nebo v kanceláři.

12. Děkujeme všem, kteří průběžně přispívají na potřeby našeho sboru převodem na účet nebo v hotovosti. Nyní probíhá sbírku darů Jeronýmovy jednoty (do konce května). Příspěvek je možné ohlásit i telefonicky. Sbírku na Hlavní dar lásky (19.700 Kč) a postní sbírku Diakonie (18. 200 Kč) jsme již uzavřeli. Vybral se skoro dvojnásobek toho, co loni.  

PřílohaVelikost
Modltiba Páně první část.doc77.5 KB

RSS kanál

Syndikovat obsah