Zprávy ze sboru 4/2020

Předkládáme Vám aktuální zprávy z našeho sboru č. 4 (26.1. 2020 - 1.2.2020) 
 Zprávy ze sboru 4/2020
 
 
1. 26. ledna je Třetí neděle po Zjevení Páně. V našem sboru budou bohoslužby v 8:30 v Betlémském kostele, v 10 hodin Červeném kostele a odpoledne ve 14 hodin v Rychmanově. Kázat bude sestra farářka a v Rychmanově bratr farář Jiří  Šimsa. Sbírka bude celocírkevní na potřeby křesťanské služby (viz příloha) 
 
2. V následujícím týdnu bude obvyklý sborový program. Vzhledem k tomu, že oba naši kazatelé se účastní tradičního kurzu pro kazatele v Praze, odpadá biblická hodina pro děti a příprava konfirmandů a přípravka NŠ. Ostatní sborový program se koná bez přerušení. 
 
3. Každou středu v 18 hodin pokračuje kurz Beta, který je otevřen pro všechny zájemce o hlubší poznání základů křesťanské víry.
 
4. Od ledna se opět konají YESLe - bohoslužby nejen pro mládež a to každé pondělí v 19 hodin v Betlémském kostele. Všichni jste srdečně zváni. 
 
5. V neděli 2. února bude sborová neděle se společným obědem na faře. Staršovstvo pozvalo ke službě Slova v Betlémském i Červeném kostele sestru farářku Olgu Tydlitátovu, která si v těchto dnech připomene významné životní jubileum. Po bohoslužbách bude příležitost shlédnout na faře divadelní představení souboru MIKROTEATRO, které pro nás připravilo pohádku Erreka Mari baskické autorky Enkarni Genua. Po společném obědě budeme mít možnost dozvědět se blíže o základní církevní škole Filipka a připomenout si fotografie ze sborového života v minulém roce. Všichni jste srdečně zváni. Zájemce o společný oběd prosíme, aby se přihlásili v kanceláři nebo e-mailem do čtvrtka 30. ledna. Ochotné sestry prosíme o pečivo ke kávě a čaji. 
 
6. Našemu sboru byl již přidělen termín prázdninového sborového pobytu na Blažkově, který bude od soboty 1. srpna do soboty 8. srpna. Staršovstvo rozhodlo, že přednostně uspokojí přihlášky členů sboru, kteří své přihlášky doručí do konce března. Přihlášku najdete v příloze.
 
7. První květnový víkend (1.5 -3.5. ) je delegace z našeho sboru pozvána místním reformovaným sborem do Basileje. Zájemci z řad členů sboru a jejich rodinných příslušníků se mohou přihlásit do konce února. Tak jako v minulých letech si účastníci hradí cestu. Náklady pobytu hradí naši hostitelé a je třeba počítat s přijetím našich hostů (např. noclehy a večeře) v následujícím roce.  
 
8. Všechny, kteří v našem sboru odebírají církevní časopisy včetně SETKÁVÁNÍ, prosíme, aby uhradili v lednu předplatné na rok 2020. Nabízíme také poslední výtisky Na každý den 2020 za 120 Kč.
 
9. Náš sbor spolu se sborem Brno II vydal publikaci Blažkovský deník. Knihu připravil a příspěvky shromáždil bratr Jan Vondra. Jako autoři do ní přispěli účastníci kurzů, jejich vedoucí a organizátoři i členové kuratoria (viz obsah v příloze). Kniha je k dostání v kanceláři obou sborů a v neděli také v obou našich kostelech. Stojí 350 Kč nebo společně se Sázavským deníkem od téhož autora 450 Kč).
 
10. Potvrzení o darech našemu sboru pro daňové účely budou v kanceláři sboru k vyzvednutí od neděle 26. ledna pro všechny, kteří o ně požádali v minulých letech. Další zájemci je mohou obdržet, pokud o ně požádají. 
 
 

RSS kanál

Syndikovat obsah