Zprávy ze sboru 42/2019

Předkládáme Vám aktuální zprávy z našeho sboru č. 42 (20.10. 2019 - 26.10.2019) 
 Zprávy ze sboru 42/2019
 
1. Tuto neděli 20. října budou bohoslužby v našem sboru v obvyklou dobu v obou brněnských kostelech. V Betlémském kostele bude kázat výpomocná kazatelka sestra Hana Vlčínksá z Ostravy a v Červeném kostele sestra farářka Jana Hofmanová.
 
2. Děkujeme všem, kteří se podíleli na přípravě ekumenické bohoslužby minulou neděli, i těm kteří přispěli do sbírky na podporu pronásledovaných křesťanů.  Bohoslužeb se zúčastnilo 270 bratří a sester z osmi církví a sbírka vynesla 18 tisíc Kč. 
 
3. Nabízíme  říjnové číslo časopisu SETKÁVÁNÍ. 
 
4. Vyšel Nástěnný kalendář na rok 2020, který vydala naše církev. Jsou zde fotografie našich kostelů a modliteben doplněné o snímky ze sborového života. Cena kalendáře je 60 Kč a můžete si ho koupit v kanceláři nebo v neděli při vycházení z kostela.  Současně vyšla dlouho očekávána publikace Církev v proměnách času III (2000 -2017), kterou je možné si objednat za sníženou cenu 530 Kč prostřednictvím našeho sboru. V příloze najdete obsah publikace.  
 
5. Všechna setkání během týdne již začala a jejich rozvrh najdete na konci těchto zpráv.  V Betlémském kostele se nyní konají nízkoprahové bohoslužby YESle každé pondělí od 19 hodin. 
 
6. Kurz Alfa, při němž se zájemci seznamují se základy křesťanské víry, pokračuje každou středu v 18 hodin večer. Budeme rádi, když k nim pozvete své známé, kteří by mohli mít o tato setkání zájem. Přivítáme také spolupracovníky do přípravného týmu.  
 
7. V neděli 3. listopadu budeme v našem sboru slavit Díkčinění. Po bohoslužbách v Červeném kostele se sejdeme ke společnému posezení na faře, při kterém bude probíhat dobročinný jarmark. Pamatujte, prosíme, na tuto sbírku, která bude letos věnována základní škole Filipka,  a své rukodělné výrobky a dobroty můžete nosit během října na faru. 
 
8. V neděli 3. listopadu se opět konají hudební nešpory v Červeném kostele, při nichž bude kázat bratr Štěpán Hájek a účinkovat budou Brněnské jazzové legendy. Výnos dobrovolného vstupného bude věnován občanskému sdružení Naděje v Brně.
 
9. O víkendu 18.-20. října se bude v Břeclavi konat seniorátní setkání mládeže (tradičně zvané školka). Pozvánka a informace jsou na www.ems.cz
 

RSS kanál

Syndikovat obsah