Zprávy ze sboru 40/2019

Předkládáme Vám aktuální zprávy z našeho sboru č. 40 (6.10. 2019 - 12.10.2019) 

 Zprávy ze sboru 40/2019

 

 1. Neděle 6. října je Šestnáctá po Trojici.  Bohoslužby budou v obvyklou dobu v obou našich brněnských kostelech. Kázat bude bratr farář. V Červeném kostele budou pokřtěny dvě malé děti Julie Josefina Beková a Alissa Sarojan. 

 2. V neděli večer se konají Hudební nešpory v Červeném kostele. V příloze najdete program koncertu. Biblickým zamyšlením poslouží sestra Jana Hofmanová.

 3. Po prázdninové přestávce vychází říjnové číslo časopisu SETKÁVÁNÍ.

 4. sobotu 5. října ve 12 hodin budou mít v Červeném kostele svatbu sestra Lucie Dolejšová a bratr Lumír Šindelář, oba členové našeho sboru.

 5. Děkujeme všem, kteří se jakkoli podíleli na přijetí našich hostů z Basileje minulý víkend. 

 6. Všechna setkání během týdne již začala a jejich rozvrh najdete na konci těchto zpráv. Od pondělí    7. října budou v Betlémském kostele pokračovat nízkoprahové bohoslužby YESle každé pondělí od 19 hodin. 

 7. Kurz Alfa, při němž se zájemci seznamují se základy křesťanské víry, začal 2. října a bude nyní pokračovat každou středu v 18 hodin večer. Budeme rádi, když k nim pozvete své známé, kteří by mohli mít o tato setkání zájem. Přivítáme také spolupracovníky do přípravného týmu. 

 8. Příští neděli 13. října 2019 v 10 hodin budou v chrámu Jana Ámose Komenského slavnostní ekumenické bohoslužby s poděkováním za 30 let života ve svobodě. Kázáním poslouží předseda Ekumenické rady církvi Daniel Ženatý. Zazpívají spojené pěvecké sbory pod vedením Martina Grombiříka. Bohoslužbu s vysluhováním večeře Páně společně připravuje sedm církvi ČCE, CB, ECM, BJB, ECAV, CASD, CČSH. Shromáždění pozdraví děkan ŘKC v Brně Mons. Václav Slouk, náměstek brněnské primátorky Petr Hladík a senátor Mikuláš Bek. Pozvánka je v příloze. V Betlémském kostele se tu neděli bohoslužby nekonají.

 9. neděli 3. listopadu budeme v našem sboru slavit Díkčinění. Po bohoslužbách v Červeném kostele se sejdeme ke společnému posezení, při kterém bude probíhat dobročinný jarmark. Pamatujte, prosíme, na tuto sbírku, která bude letos věnována základní škole Filipka,  a své rukodělné výrobky a dobroty můžete nosit během října na faru.

 10. pátek 18. října od 18:30 se koná v Bílovicích nad Svitavou ve farním sále (Tylova 413) přednáška profesora Petra Pokorného na téma Evangelista Lukáš a jeho dílo. Akci pořádá Moravsko slezská křesťanská akademie.

 11. Hledáme podnájem pro evangelickou studentku VOŠ textilní  - adresa v kanceláři.

 

RSS kanál

Syndikovat obsah