Zprávy ze sboru 33/2019

Předkládáme Vám aktuální zprávy z našeho sboru č. 33 (18.8. 2019 - 24.8.2019)

Zprávy ze sboru 33/2019

 

 

1. Neděle 18. srpna je Devátá po Trojici. Kázáním nám po návratu z dovolené poslouží sestra farářka a následující neděli 25. července bratr farář Jaroslav Vítek. Bohoslužby o prázdninách jsou v Červeném kostele v 9 hodin. 

2. Během prázdnin jsou úřední hodiny na faře v pondělí 9-12, ve středu 9-12 a 15-16:30 a v pátek 9-12 hodin.  

3. Bratr farář Jiří Gruber bude mít příští týden dovolenou. 

4. Z obvyklých shromáždění v týdnu se o prázdninách koná kavárnička pro dříve narozené každou středu od 15 hodin. 

5. Bohoslužby k zahájení školního roku připravujeme na neděli 1. září v 10 hodin v Červeném kostele spolu s vysluhováním večeře Páně a požehnáním pro učitele nedělní školy. Děti s námi zůstanou při bohoslužbách a budeme zpívat s kytarou ze zpěvníků Svítá. Kázat bude bratr farář.   

6. Bohoslužebné zahájení školního roku na Evangelické akademii proběhne v úterý 3. září v 10 hodin, kázat bude synodní senior bratr Dan Ženatý, který současně vyšle do duchovenské služby v této škole sestru Martu Židkovou (viz příloha).    

7. Minulý týden proběhl sborový pobyt na Blažkově, kterého se zúčastnilo víc jak šedesát účastníků. Vedení měl bratr Radek Šebesta. Program pro nejmenší připravila sestra Iva Oukropcová, starším dětem se věnovala mládež našeho sboru a s dospělými probíral evangelium podle Lukáše bratr farář. Organizaci stravování měla na starost sestra Marie Kunderová. Všem spolupracovníkům děkujeme.

8. V neděli 8. září bude v našem sboru v Betlémském i Červeném kostele kázat bratr farář Ondřej Macek ze sboru v Nosislavi.       

9. Od 18. června do 15. září je každý týden vždy od úterý do soboty v rámci akce Brno a jeho chrámy otevřen Červený kostel pro veřejnost a zajištěna průvodcovská služba z řad členů sboru. V Červeném kostele je nyní k vidění výstava HAREDIM. Jedná se o soubor třiceti černobílých fotografií paní Elišky Blažkové, která osm let dokumentovala život ortodoxní židovské komunity v jeruzalémské čtvrti Mea Šearim.

10. Ve dnech 27.- 29. září přijede do našeho sboru návštěva z partnerského reformovaného sboru v Basileji. V rámci programu, který pro ně připravujeme, chystáme v sobotu 28. září autobusový zájezd do Čech pod Kosířem. Kdo by měl zájem se zájezdu zúčastnit, přihlaste se prosím včas ve farní kanceláři. Zveme také k účasti na společném nedělním obědě na faře. 

11. V příloze najdete poděkování Diakonie za příspěvek do postní sbírky na pomoc syrským uprchlíkům v Libanonu a Jordánsku, do které náš sbor přispěl částkou 11.400 Kč.  

12. V příloze najdete také výroční zprávu střediska Diakonie v Brně za rok 2018. 

13. Nakonec ještě nabídka na pronájem bytu ve Znojmě: Sbor ČCE ve Znojmě od září 2019 pronajme na faře byt 3+1 v 1.patře, pokoje jsou velké a světlé (celková výměra bytu 100m2). K bytu je možno využívat garáž a malou zahrádku. Fara je vzdálena cca 2min. od autobusového i vlakového nádraží, přímé autobusové spojení do Brna 52 min.  Nájem 10 tis.+ energie. Kontakt a podrobnější informace: Marta Sedláčková, farářka (603 87 96 81, marta.sedlackova@evangnet.cz).

 

 

RSS kanál

Syndikovat obsah