Zprávy ze sboru 29/2019

Předkládáme Vám aktuální zprávy z našeho sboru č. 29 (21.7. 2019 - 27.7.2019)
Zprávy ze sboru 29/2019
 
 
1. Milé sestry a milí bratři, zdravíme vás během prázdnin a přejeme vám krásné a klidné léto a připojujeme několik informací z našeho sboru.
2. Neděle 21. července je pátá po Trojici. Kázáním nám poslouží bratr farář Jaroslav Vítek a následující neděli 28. července, kdy budeme slavit večeři Páně, bude sloužit naše sestra farářka.
3. Během prázdnin jsou úřední hodiny na faře v pondělí 9-12, ve středu 9-12 a 15-16:30 a v pátek 9-12.
4. Z obvyklých shromáždění v týdnu se o prázdninách koná kavárnička pro dříve narozené každou středu od 15 hodin. 
5. Vyšlo prázdninové číslo SETKÁVÁNÍ s úvodníkem bratra Vladimíra Zikmunda, fotografiemi o průběhu Noci kostelů a rozhovorem s autorkou výstavy HAREDIM Eliškou Blažkovou. Na obálce je granátové jablko a o sedmém ovoci Ducha Dobrotě píše Gabriela Horáková.  O knížce Inkoustová stopa informuje Jana Kašparová. Kromě obvyklých pozvánek a zpráv je zde také výtah z usnesení synodu.  
6. Od 18. června do 15. září je každý týden vždy od úterý do soboty v rámci akce Brno a jeho chrámy otevřen Červený kostel pro veřejnost a zajištěna průvodcovská služba z řad členů sboru. V Červeném kostele je nyní k vidění výstava HAREDIM. Jedná se o soubor třiceti černobílých fotografií paní Elišky Blažkové, která osm let dokumentovala život ortodoxní židovské komunity v jeruzalémské čtvrti Mea Šearim.
7. Nakonec máme ještě dvě nabídky na pronájem bytu:
a/ Členové sboru nabízejí od 1. srpna pronájem malé garsonky v Brně - Bystrci. Kontakt v kanceláři sboru.
b/ Sbor ČCE ve Znojmě od září 2019 pronajme na faře byt 3+1 v 1. patře, pokoje jsou velké a světlé (celková výměra bytu 100m2). K bytu je možno využívat garáž a malou zahrádku. Fara je vzdálena cca 2min. od autobusového i vlakového nádraží, přímé autobusové spojení do Brna 52 min.  Nájem 10 tis.+ energie. Kontakt a podrobnější informace: Marta Sedláčková, farářka (603 87 96 81, marta.sedlackova@evangnet.cz).
 
 

RSS kanál

Syndikovat obsah