Zprávy ze sboru 25/2019

Předkládáme Vám aktuální zprávy z našeho sboru č. 25 (23.6. 2019 - 29.6.2019)

Zprávy ze sboru 25/2019

 

  1. 23. června je 1 neděle po Trojici. Ráno v 8:30 budou bohoslužby v Betlémském kostele a od 10 hodin v Červeném kostele k ukončení školního roku a nedělní školy s vysluhováním večeře Páně. Kázat bude bratr farář na text: Oblecte plnou Boží zbroj (Ef 4,10-20). Budeme zpívat s varhanami i s kytarou ze zpěvníků Svítá. Po skončení bohoslužby jsou děti zvány na faru na zmrzlinu. Celocírkevní sbírka solidarity bude určena na podporu sborů, které požádaly o podporu při odvodu do personálního fondu.
  2. V neděli 23. června v 15 hodin budou v Červeném kostele slavnostní bohoslužby při příležitosti ukončení tříletých varhanních a sbormistrovských kurzů, které pořádá naše církev. Kázáním poslouží bratr synodní senior Dan Ženatý. Náš sbor měl v tomto kurzu dva absolventy (Tomáš Grulich a Jan Sypták).
  3. Poslední červnový týden se již nekoná většina obvyklých setkání s výjimkou středeční kavárničky a úterního setkání křesťanské služby.
  4. Následující neděli 30. června a po celé prázdniny budou pouze jedny bohoslužby v Červeném kostele a to již od 9 hodin. 
  5. Od 18. června do 15. září je každý týden vždy od úterý do soboty v rámci akce Brno a jeho chrámy otevřen Červený kostel pro veřejnost a zajištěna průvodcovská služba z řad členů sboru. V Červeném kostele je nyní k vidění výstava HAREDIM. Jedná se o soubor třiceti černobílých fotografií paní Elišky Blažkové, která osm let dokumentovala život ortodoxní židovské komunity v jeruzalémské čtvrti Mea Šearim.
  6. Československá církev husitská nás zve na Husovské slavnosti, které budou v neděli 7. července od 14 hodin ve sboru Páně v Řečkovicích, Vážného 6. Kázat bude Jan Špilar od sv. Michala. Program - viz příloha.

 

RSS kanál

Syndikovat obsah