Zprávy ze sboru 17/2019

Předkládáme Vám aktuální zprávy z našeho sboru č. 17 (28.4. 2019 - 4.5.2019)
Zprávy ze sboru 17/2019
 
1. Neděle 28. dubna je Druhá velikonoční. Bohoslužby budeme slavit v Betlémském i Červeném kostele v obvyklou dobu. Kázat bude sestra farářka. 
2. Děkujeme všem, kteří se zapojili do postní sbírky Diakonie na pomoc uprchlíkům v Sýrii.  Shromáždili jsme 11.400 Kč a odeslali do ústředí Diakonie.  
3. Děkujeme také těm, kteří přispěli do celocírkevní sbírky na Hlavní dar lásky na velikonoční neděli. Na ústředí budeme odesílat částku 9.535 Kč, která poslouží na financování opravy střechy kostela ve sboru  v Bošíně.
4. Nyní během května budeme probíhat sbírka darů Jeronýmovy jednoty a přispět je možné zasláním určité částky na účet 13 41 63 53 59/0800 (s poznámkou, že jde o dar na JJ), nebo v kanceláři a také při bohoslužbách. V Betlémském kostele má sbírku na starost bratr Karel Kolínek a v Červeném kostele bratr Petr Zukal. Viz leták Jeronýmovy jednoty 2019 v příloze. 
5. Právě vychází nové květnové číslo časopisu Setkávání, které doporučujeme vaší pozornosti. Najdete zde mimo jiné program, který připravuji naše sbory na Noc kostelů, zamyšlení nad darem trpělivosti a článek o Václavu Korandovi mladším a vzpomínku na Zdenka Šíra zavražděného nacisty v květnu 1942. 
6. Hledáme dobrovolníky, kteří by pomohli s pořadatelskou službou během Noci kostelů v pátek 24 května. Služby jsou dvouhodinové (18-20, 20-22, 22-24) Můžete se hlásit emailem na adrese: ccebno1@atlas.cz. 
7. V Červeném kostele je možné shlédnout výstavu obrazů malovaných světlem od pana Borise Filemona: "Ať světlo v tobě není tmou", které zde bude do půli května.  
8. V následujícím týdnu bude následující sborový program. V pondělí 29.4. bude z důvodů dovolené zavřena sborová kancelář. V úterý 30. dubna ráno se sejde redakční rada časopisu Setkávání. Středa 1. května je státní svátek a proto odpadají všechna pravidelná setkání: PRÁM, kavárnička, konf. příprava i úřední hodiny na faře. Sestra farářka bude od 30. dubna do 5 května na duchovním cvičení, nebudete tedy ani úterní biblická pro děti a přípravka učitelů NŠ. Ve čtvrtek 2 května bude klub otevřených dveří a odpolední biblická hodina. 
9. Skončil kurz Beta a chceme poděkovat všem členům sboru, kteří se podíleli na jeho přípravě a doufáme, že budeme moci od října pokračovat kurzem Alfa. Kurzu Beta se pravidelně účastnilo šest hostů. 
10. Následující neděli 5. května bychom vás rádi pozvali na Hudební nešpory v Červeném kostele, které začínají v 19:30. Zazní skladby W. A. Mozarta. Účinkuje symfonický orchestr Konzervatoře v Brně a Brněnský filharmonický sbor, které bude dirigovat Jaromír Gamba (absolventský koncert). Biblické zamyšlení bude mít Jiří Gruber. Výtěžek koncertu bude věnován Handicap klubu Brno. Prosíme o vyvěšení a šíření přiloženého plakátku. Děkujeme.
11. Mládežnické bohoslužby YESle pokračují v obvyklém režimu každé pondělí od 19 hodin v Betlémském kostele až do konce května. 
12. V příloze najdete pozvánky na Husovický dvorek a jarní školku mládeže. 
13. Blažkovské kuratorium zve na jarní brigádu v termínu 3. - 8. května. Jedná se o víkend + pondělí, úterý a středu, kdy se bude dělat nový chodník, řezat dřevo, natírat podlaha a další příjemné práce.  Přijet se dá kdykoli, odjet taktéž. Ubytování a jídlo je zadarmo, večer se bude hrát na kytary a zpívat. Kdo má zájem, ať vyplní formulář, ať víme, kolik připravit jídla:    https://goo.gl/forms/zlyXVKET1oLU0Djs2

RSS kanál

Syndikovat obsah