Zprávy ze sboru 4/2019

Předkládáme Vám aktuální zprávy z našeho sboru č. 4 (27.1. 2019 - 2.2.2019)
Zprávy ze sboru 4/2019

1. Neděle 27. ledna je Třetí neděle po Zjevení Páně. V našem sboru budou bohoslužby v obvyklou dobu v Betlémském i Červeném kostele a odpoledne v Rychmanově (nyní se zde konají vždy druhou a čtvrtou neděli v měsíci od 14 hodin). Kázáním poslouží bratr farář Jiří Gruber na text žalmu 39.

2. V úterý 22. ledna v 19 hodin se náš sbor podílel na ekumenické bohoslužbě v kostele u Jakuba. Sbírka byla určena na projekt Diecézní charity Brno - Služby Brno: Domácí hospic sv. Lucie se sídlem v Brně, Žižkova 3 Vybralo se celkem 4.300,- Kč. Všem dárcům děkujeme.

3. Tento čtvrtek 24. ledna v 17 hodin vás zveme v rámci biblické hodiny k zahájení nové výstavy v sále Václava Pokorného. Sestra Danuše Šimková nám představí 28 karikatur svého otce Oldřicha Srníka pod názvem Mozko - hraní s Biblí.

4. V následujícím týdnu (28.1. až 3.2.) se konají všechna pravidelná sborová setkání. Nekoná se však úterní biblická hodina pro děti a středeční konfirmační příprava 1. ročníku, protože sestra farářka bude na kazatelském kurzu v Praze. Sborová kancelář je pro vás otevřena každý pracovní den od 9 do 12 hodin a ve středu odpoledne od 15 do 17 hodin.  Příští neděli 3. února nám poslouží kázáním bratr farář Jaroslav Vítek.

5. K vyzvednutí jsou připravená potvrzení o darech sboru pro daňová přiznání za rok 2018.

6. Staršovstvo oznamuje, že ke konci roku 2018 rezignoval na členství ve staršovstvu bratr Jan Soběslavský vzhledem ke svému  náročnému povolání ve vedení Diakonie ČCE. Staršovstvu mu děkuje za jeho dosavadní práci. Na jeho místo byla povolána první náhradnice sestra  Pavla Vokřínková.

7. Sbor chystá rodinnou neděli se společným obědem na neděli 24. února a výroční sborové shromáždění plánujeme na neděli 24. března.

8. Sbor hledá dobrovolníka, který by v době od 15 června do 15 září byl ochoten vykonat průvodcovskou službu v Červeném kostele od úterý do soboty vždy od 14 do 18 hodin. Práce by byla honorována TIC Brno. Zájemce prosíme, aby se přihlásil v kanceláři sboru nebo na e-mail: ccebrno1@atlas.cz

9. Seniorátní odbor mládeže nás zve na třetí ročník PLESEM - Plesu nejen evangelíků napříč generacemi. Uskuteční se 1. února 2019 v sále Střediska volného času Lužánky v Brně a není akce jen pro mládežníky. Moc rádi tam uvidí všechny, kdo mají chuť se potkat a zatancovat si. Vstupenky lze koupit během lednových nedělí po bohoslužbách v Blahoslavově domě. Vstupenky je možno objednat také na adrese: adela.bednarikova@email.cz). Bližší informace najdete na embs.cz.

10. Evangelický sbor v Brně - Židenicích pořádá v sobotu 2. února 2019 od 16 hodin vzdělavatelné odpoledne na téma hřích. Přednášet budou Jana Grollová z Ostravské univerzity a Petr Gallus z ETF. Pak bude příležitost k rozhovoru a zeptat se kohokoliv na cokoliv. Jste srdečně zváni. Pozvánka v příloze.

11. Nabízíme 1. číslo XXI. ročníku časopisu SETKÁVÁNÍ za 15 Kč. Uvítáme, když si předplatíte celý ročník za 150 Kč nebo sponzorsky za 200 Kč. Předplatitele dalších církevních časopisů prosíme, aby uhradili předplatné za rok 2019 (Kostnické jiskry, Český bratr, Českobratrské Horácko), Dále nabízíme Hesla JB na rok 2019 za 40 Kč, příručky Na každý den 2019 (120 Kč), Evangelický kalendář 2019 (se slevou za 50 Kč)) a knížku modliteb: Vždyť se mnou jsi ty… (za 130 Kč).

12. Druhý ročník ekumenické pouti je plánován na sobotu 6. dubna. Letos půjdeme z Nosislavi do Hustopečí. Rodinám s dětmi i dalším zájemcům sdělujeme, že našemu sboru byl přidělen prázdninový termín pobytu na Blažkově, který se bude pro náš sbor konat ve dnech 3. až 10. srpna 2019. Přihláška je v příloze.

13. V pondělí 28. ledna od 10 do 17 hodin bude v Praze na Evangelické teologické fakultě den otevřených dveří.