Výlet do Mariánského údolí

Výlet do Mariánského údolí

V neděli 27. května 2018 se vedle obvyklých bohoslužeb sboru Brno I v Betlémském a Komenského kostele konal také výlet. Po desáté hodině jsme se tramvají a autobusem přesunuli na konečnou Líšeň, Mariánské údolí. Tam už nás čekali další výletníci, kteří přijeli auty. Ve svahu pod a hlavně nad cestou jsou ještě znatelná prudce stoupající schodiště, která vedla na řady lavic pro návštěvníky Mírových slavností v tehdejším Gottwaldově údolí, na které jsme před desítkami let byli nuceni si zakoupit vstupenky. Dnes jsou tribuny zcela zarostlé, pohltil je les, není z nich nic vidět.

Z údolí jsme odbočili a stoupali po červené značce až na hřeben k Horákovské myslivně. Na louce zde stojí nedávno sroubená kaple Panny Marie. Původní stavbu z březového dřeva nechal vystavět v 30. letech minulého století hrabě Hubert Vladimír Mitrovský. Komunisté ji nechali zchátrat, až ji v 70. letech strhli. Posedali jsme si na lavičky a do trávy u kapličky. Sestra farářka Jana Hofmanová si rozložila ve trávě zelený ubrus, zatížila jej 12 kamínky a vyzdobila sedmi kartami s křesťanskými symboly. Připomněla nám tím 12 kamenů, které při přechodu řeky Jordán museli staří Izraelité přenášet s kamennou schránou úmluvy. Byla neděle svaté Trojice a tak jsme si společným slavením bohoslužby a tímto biblickým textem z knihy Jozue připomněli Boží činy a to, komu patříme křtem ve jméno Boha Otce, Syna a Ducha svatého.

Po bohoslužbě jsme se posilnili z vlastních zásob, zazvonili na zvon kapličky a pokračovali dál po červené značce. U Mokerské myslivny jsme odbočili a sešli dolů do údolí Říčky a pokračovali k Muchově boudě. Zde se někteří zastavili na občerstvení, ostatní se vrátili rovnou k parkovišti v Mariánském údolí. I když bylo horké, slunečné počasí, cesta ve stínu lesa za mírného vánku byla příjemná, v hovorech o aktuálních problémech včetně výuky matematiky jsme se lépe poznali. Máme radost, že se k nám přidaly i tři výletnice z Chráněného bydlení Ovečka (Diakonie ČCE).

Díky bratru Pavlu Burešovi za přípravu trasy i vedení výletu a sestře farářce za bohoslužbu. Výletu se zúčastnilo celkem dvacet poutníků a jeden pes.

Jan Franců

RSS kanál

Syndikovat obsah