Zprávy ze sboru 42/2018

Předkládáme Vám aktuální zprávy z našeho sboru č. 42 (21.10. 2018 - 27.10.2018)

Zprávy ze sboru 42/2018

 

  1. Srdečně vás zveme k bohoslužbám v neděli 21. října 2018. Je to 21. neděle po Trojici a bohoslužby se budou konat od 8:30 v Betlémském kostele a od 10:00 v kostele CČSH, Botanická 590/1. Bohoslužba od 10:00 bude ekumenická spolu s bratřími a sestrami ze sedmi dalších křesťanských společenství. Budeme společně slavit svatou večeři Páně a poslouží nám i spojené pěvecké sbory; nedělní škola se sejde při této ekumenické bohoslužbě.
  2. Vzhledem k tomu, že se bohoslužba 21. října slaví výjimečně namísto Červeného kostela na Botanické ul., bude zavřená farní kancelář na Opletalově ul. a nebude káva po kostele. 
  3. V neděli 21. října vás zveme na prohlídku fary na Pellicově ulici. Prohlídka bude ve 14 hod.; pro účastníky ranních bohoslužeb bude možnost nahlédnout na faru i v cca 9:30 hod. Vzhledem k tomu, že už proběhl úklid budovy, prosíme, počítejte s tím, že je třeba se vyzout (můžete si přinést přezůvky).
  4. Zkouška pěveckého sboru Cantate Domino v pátek 19. 10. bude tentokrát na Kounicově ul. 15 od 18 hod.
  5. Od začátku října v našem sboru probíhají kurzy Alfa, tedy večery s večeří a rozhovorem o křesťanské víře. Kurzy jsou vždy ve středu v 18h. Pokud víte o někom, kdo by se rád přidal, pozvěte ho mezi nás.
  6. Srdečně Vás zveme k bohoslužbám díkčinění s dobročinným jarmarkem, které se budou konat 11. listopadu 2018. Po bohoslužbách v Červeném kostele se sejdeme na faře, kde bude společný oběd z Vámi přinesených darů a možnost přispět příspěvkem na dobročinném jarmarku. POKUD CHCETE PŘISPĚT DO DOBROČINNÉHO JARMARKU přinášejte na faru do 9. 11. vlastní rukodělné výrobky, zavařeniny, úrodu apod., zkrátka to, co by Vám samotným udělalo radost. Donesené příspěvky opatřete jménem výrobce a lístkem "Doporučený příspěvek XY Kč". Přinést můžete také slané (nebo i sladké) občerstvení pro společný oběd. Pokud byste chtěli pomoci s organizací a úklidem, budeme rádi, když se přihlásíte ve farní kanceláři nebo sestře Vtípilové. Výtěžek ze sbírky bude věnován na podporu chráněného bydlení Ovečka pro lidi s duševním onemocněním (Diakonie ČCE).
  7. Stále trvá sbírka na terénní úpravy zahrady na Pellicově ulici, protože náklady budoupodstatně vyšší, než kolik jsme prozatím společně shromáždili. Děkujeme za vaše dary; prozatím se vybralo 141 125,- kč.  
  8. V příloze najdete pozvánku na instalaci nové kazatelky Anny Peltanové ve Vanovicích (18.11), pozvánku na díkčinění a pozvánku na celocírkevní setkání učitelů nedělní školy, které se bude konat v prostorách našeho sboru 3. listopadu.
  9. Příští hudební nešpory budou 4. listopadu v Červeném kostele v 19:30 hod. Vystoupí při nich Musica da Camera Brno; výtěžek bude věnován o.s. Naděje.

 

Aktuální sborový program během týdne

         Pondělí     18:30 – staršovstvo 8.10.                             

         Úterý         16:30 – dětský klub Ovečky   
                           16:30 – biblická hodina pro děti
                           17:00   -konfirmační příprava II. ročník
                           19:00 – přípravka nedělní školy
                           19:00 – pěvecký sbor Kůrovec
                           19:00 – modlitební setkání

         Středa      15:00 – kavárnička pro dříve narozené                                                                                                                  15:45 – konfirmační příprava I. ročník
                           18:00 – setkání mládež                     
                           18:00 – kurz Alfa                            

         Čtvrtek         9:30 – klub otevřených dveří - 4. a 18. října
                              17:00 – biblická hodina

         Pátek          18:30 – zkouška pěveckého sboru Cantate Domino 

         Neděle          8:30 - bohoslužby Betlémský kostel
                             10:00 - bohoslužby Červený kostel
                             10:00 – nedělní škola pro děti začíná společně v ČK
                             14:15 - bohoslužby Rychmanov (1. a 3. neděli v měsíci)

RSS kanál

Syndikovat obsah