Zprávy za sboru 35/2018

Předkládáme vám zprávy ze sboru 35/2018

 Zprávy ze sboru 35/2018

 

 

 

1. V neděli 2. září se sejdeme k bohoslužbám v Červeném kostele v 10 hodin. Při příležitosti zahájení nového školního roku a nového období sborové činnosti bude vysluhována svatá večeře Páně. Kázat bude sestra farářka Jana Hofmanová.

 

2. Naše původní plány, že by tyto bohoslužby mohly být v Betlémském kostele a po nich následovat prohlídka nové fary, jsme museli odvolat, protože stavba stále není zkolaudována a z důvodů nadměrné vlhkosti betonu nebyly dosud položeny podlahy a dodány zárubně dveří.

 

3. Během prvního zářijového týdne bude každý den dopoledne (9-12) otevřena sborová kancelář a ve středu odpoledne v 15 hodin se koná kavárnička pro dříve narozené.

 

4. V úterý 4. září v 10 hodin nás zve Evangelická akademie do Červeného kostela k slavnostnímu zahájení školního roku. Káže farářka CČSH sestra Sandra Silná a zahrají studenti Konzervatoře EA v Olomouci.

 

5. Následující neděli 9. září již budou bohoslužby opět na obou místech. V 8:30 v Betlémském a v 10:00 v Červeném kostele. Kázat bude bratr farář.

 

6. Příští neděli 9. září v 15 hodin se v Kloboukách u Brna koná slavnostní poklepání základního kamene Nového domova Betlém a vysazení jedné ze sta líp při příležitosti 100. výročí naší republiky (viz přílohy).

 

7. Nový ročník kurzů Alfa bude zahájen ve středu 3. října v 18 hodin. Je určen všem, kteří by se rádi nezávazně seznámili s křesťanstvím. Pozvěte, prosíme, ve svém okolí ty, kdo by mohli mít o tento cyklus 13 večerů zájem a přiveďte je mezi nás. Organizační tým hledá nové spolupracovníky. Hlaste se bratru faráři. Schůzka organizátorů bude ve středu 12. září v 18:00, Opletalova 6.

 

8. Upozorňujeme členy a přátele sboru, že od 1. září nebude možné vjet a parkovat osobními auty na ulici Opletalova ani ve všední den ani o víkendu. Parkování podél Červeného kostela je zatím možné, pokud najdete volné místo.

 

9. Od 1. září dochází ke změně na místě pastorační pracovnice našeho sboru. Sestra Marie Melicharové požádala o snížení svého úvazku na čtvrtinu a na druhou čtvrtinu povolala Synodní rada na žádost staršovstva sestru Marii Matoulkovou.

 

10. Studentka ze slovenské evangelické církve hledá podnájem v Brně. Telefon je v kanceláři.   

 

11. Setkávání na faře během týdne bude v plné míře obnovené v průběhu měsíce září.      

 

 

RSS kanál

Syndikovat obsah