Zprávy ze sboru 25/2018

Předkládáme Vám aktuální zprávy z našeho sboru č. 25 (24.6. 2018 - 30.6.2018)

 Zprávy ze sboru 25/2018

 

  1. Neděle 24. června je Čtvrtá po Trojici. V našem sboru budou jedny bohoslužby pro všechny generace na závěr školního roku a s vysluhováním večeře Páně, které začnou v Červeném kostele v 10 hodin. Po nich bude pro děti na faře přichystána zmrzlina. 
  2. Právě vychází nové prázdninové číslo našeho sborového časopisu SETKÁVÁNÍ.
  3. Poslední červnový týden bude již v našem sboru prázdninový provoz, to znamená každý den dopoledne bude otevřena sborová kancelář, v úterý večer modlitební skupinka a ve středu odpoledne se koná kavárnička pro dříve narozené. Bratr farář Jiří Gruber bude mít od 28.6 do 15.7. dovolenou. Sborová sestra a účetní Bohuslava Járová má dovolenou do 6.7. V pondělí 25.6. a 2.7. bude sborová kancelář uzavřena
  4. Od neděle 1 července budou v našem sboru po celé prázdniny jedny bohoslužby a to již v 9 hodin v Červeném kostele. V červenci budou kázat 1.7. Jaroslav Vítek, / 8. a 15. 7. Jana Hofmanová / 22.7. Jiří Gruber a 29.7. Jaroslav Vítek.
  5. Příští týden se náš sbor rozloučí se dvěma ze svých členů. Ve středu 27.6. v 10 hodin se rozloučíme se sestrou Vlastou Zukalovou, která zemřela ve věku nedožitých 93 let a v 16 hodin v Červeném kostele s bývalým presbyterem a varhaníkem našeho sboru bratrem Dušanem Markem, který zemřel ve věku  nedožitých 81 let.
  6. Ve dnech 27. – 30. září jsme zváni k návštěvě našeho partnerského sboru evangelické reformované církve v Basileji. Zájemce, kteří by se chtěli zúčastnit této cesty prosíme, aby se co nejdříve přihlásili ve farní kanceláři nebo bratru kurátorovi. Je možné jet auty nebo přímým autobusem z Brna.
  7. pátek 6. července v 16:30 jsme zváni na bohoslužbu Církve československé husitské v Brně na Botanické, která se koná k 603. výročí mučednické smrti Mistra Jana Husa (/ viz příloha)
  8. Stav mimořádné sbírky na terénní úpravy zahrady na Pelicově dosáhl hodnoty 88.222 Kč. Protože náklady budou řádově trojnásobné, bude sbírka dále pokračovat a děkujeme všem, kteří na ní přispěli a přispějí.    

 

 

 

 

RSS kanál

Syndikovat obsah