Zprávy ze sboru 9/2018

Předkládáme Vám aktuální zprávy z našeho sboru č. 9 (4.3. 2018 - 10.3.2018)
 Zprávy ze sboru 9/2018
 
1. Neděle 4. března je Třetí postní. Bohoslužby se konají v obou brněnských kostelech v obvyklou dobu a odpoledne v Rychmanově. Kázat bude sestra farářka. 
 
2. V pondělí 5. března v 18:30 vás zveme zájemce na otevřenou schůzi staršovstva, která se koná v presbyterně na Opletalově, při níž bude probírána výroční zpráva a bude možné se vyjádřit k dění ve sboru a položit presbyterům i kazatelům otázky týkající se života sboru. Návrh výroční zprávy je v příloze.
 
3. V následujícím týdnu bude obvyklý sborový program. Vzhledem k tomu, že naše sborová sestra a účetní sestra Slávka Járová je nemocná, odpadají v pondělí úřední hodiny. V úterý odpoledne budou Ovečky, biblická hodina pro děti, přípravka učitelů nedělní školy, modlitební setkání a zkouška pěveckého sboru Kůrovec. Ve středu se koná Kavárnička pro dříve narozené, schůzka mládeže a kurz Beta. Ve čtvrtek od 17 hodin zveme na biblickou hodinu a v pátek večer zkouška pěveckého sboru Cantate Domino.
 
4. V sobotu 10. března od 9 hodin se v našem sboru koná presbyterní konference na téma: Klikatá cesta k založení ČCE a její následná kalvinizace. Přednášku přednese bratr Peter Moreé z ETFUK.
 
5. Staršovstvo svolává výroční sborové shromáždění na příští neděli 11. března v 10 hodin do sálu Václava Pokorného na Opletalova 6. Po bohoslužbách budeme schvalovat výroční zprávu, hospodaření a rozpočet na rok 2019. Sborové shromáždění činí rozhodnutí za každého počtu přítomných. 
 
6. Vyšlo třetí číslo časopisu Setkávání. Najdete v něm úvodník sestry Hany Dvořákové, zprávy ze seniorátních akcí, přehled náboženských dějiny Brna, představí se další presbyteři, s bratrem Janem Franců se podíváme do Toskánska a najdete zde i vzpomínku na bratra Jiřího Farského. Stále ještě nabízíme Evangelický kalendář (za 110 Kč) a další publikace.
 
7. Chrámová sbírka na církevní tisk vynesla 6.620 Kč. Kdo by chtěl ještě přispět, nechť tak učiní nejpozději do neděle 4. března. Všem dárcům děkujeme. 
 
8. V sále Václava Pokorného se nyní koná výstava fotografií z brněnských ulic, jejichž autorem je člen našeho sboru bratr Jaroslav Polák. Výstava je prodejní, minimální cena jedné fotografie je 200 Kč. Celý výtěžek z prodeje autor věnuje středisku Diakonie ČCE v Brně.   
 
9. Je možné se hlásit na letní sborový pobyt na Blažkově, kde má náš sbor vyhrazen týden od 4. do 11. srpna. Přihlášku najdete v příloze.  
 
10. Protože naše pastorační pracovnice sestra Marie Melicharová se rozhodla ukončit svůj pracovní poměr ke konci prázdnin, hledá náš sbor na tuto pozici nového pracovníka/ici. s nástupem od 1. září 2018. Jedná se o poloviční úvazek. Pracovní náplň spočívá v různorodé pastorační činnosti, která je vykonávána částečně v kanceláři a částečně při návštěvách členů sboru. Součástí úvazku je vedení odboru křesťanské služby, administrativní a organizační práce a spolupráce při vydávání časopisu Setkávání. Součásti úvazku je i nedělní služba před a po bohoslužbách.  Předpokladem je členství v ČCE. Jazykové znalosti a řidičský průkaz jsou výhodou.  Stručný životopis a motivační dopis zašlete, prosíme, na adresu sboru do konce března.
 
11. Ti, kteří si v minulých letech objednali potvrzení o výši darů pro daňové přiznání, si ho mohou vyzvednout v kanceláři. Ostatní mohou dostat potvrzení na vyžádání 
 
12. Sbor ve Svitavách si v neděli 4 března připomene 70 let své existence. Jejich hostem bude bratr synodní senior Daniel Ženatý. Pozvánka v příloze. 
 
13. Rekreační a vzdělávací zařízení SOLA GRATIA v Bystřici pod Hostýnem nabízí poslední volná místa v jarních měsících k pobytu skupin, rodin i jednotlivců. Nabízí krásné prostředí, příjemné ubytování, malé i velké sály ke společným aktivitám, domácí kuchyně. Více informací najdete v přiloženém letáku, na www.sola.cz nebo přímo u vedoucí paní Leony Olivíkové, e-mail sola.gratia@diakonie.cz a mobil 602 777 262.
 
14. Na tento hromadný e-mail neodpovídejte. Pokud nám chcete napsat, použijte adresu: ccebrno@atlas.cz  

RSS kanál

Syndikovat obsah