Zprávy ze sboru 8/2018

Předkládáme Vám aktuální zprávy z našeho sboru č. 8 (25.2. 2018 - 3.3.2018)

Zprávy ze sboru 8/2018

 

 1. Neděle 25. února je Druhá postní. V našem sboru se koná sborová neděle. Po bohoslužbách v ČK bude na faře promítání fotografií ze života sboru v minulém roce a časový snímek z bourání a výstavby nové fary na Pellicově a společnému obědu (drůbeží maso se žampiony a těstovinami) pro přihlášené (dospělí 70 Kč a děti 50 Kč).  Odpolední program bude věnován seznámení s hrou baseball. Ke společnému obědu se, prosíme, včas přihlaste e-mailem na adresu ccebrno1@atlas.cz nebo v kanceláři. Nejpozději do čtvrtka 22 hodin.  Ochotné sestry a bratry prosíme o donesení pečiva.
 2. Během následujícího týdne bude obvyklý sborový program. V úterý ráno se sejde redakční rada Setkávání, odpoledne Ovečky, biblická hodina pro děti, přípravka učitelů nedělní školy, modlitební setkání a zkouška pěveckého sboru Kůrovec. Ve středu se koná Kavárnička pro dříve narozené, mládež a kurz Beta. Ve čtvrtek od 17 hodin zveme na biblickou hodinu a v pátek večer zkouška pěveckého sboru Cantate Domino.
 3. Vychází třetí číslo časopisu Setkávání. Najdete v něm úvodník sestry Hany Dvořákové, zprávy ze seniorátních akcí, přehled náboženských dějiny Brna, představí se další presbyteři, s bratrem Janem Franců se podíváme do Toskánska a najdete zde i vzpomínku na bratra Jiřího Farského.
 4. Staršovstvo svolává výroční sborové shromáždění na neděli 11. března v 10 hodin do sálu Václava Pokorného na Opletalova 6. Po bohoslužbách budeme schvalovat výroční zprávu, hospodaření a rozpočet na rok 2019. Sborové shromáždění činí rozhodnutí za každého počtu přítomných. Předtím v pondělí 5. března v 18:30 se koná schůze staršovstva, otevřená všem členům sboru, kde je možné se ke zprávě vyjádřit a položit presbyterům i kazatelům otázky týkající se života sboru.
 5. Chrámová sbírka na církevní tisk z minulé neděle vynesla zatím 6.620 Kč. Kdo by chtěl ještě přispět, nech%t tak učiní nejpozději do neděle 4. března.  Všem dárcům děkujeme.
 6. V sále Václava Pokorného se nyní koná výstava fotografií z brněnských ulic, jejichž autorem je člen našeho sboru bratr Jaroslav Polák. Výstava je prodejní, minimální cena jedné fotografie je 200 Kč. Celý výtěžek z prodeje autor věnuje středisku Diakonie ČCE v Brně.  
 7. Je možné se hlásit na letní sborový pobyt na Blažkově, kde má náš sbor vyhrazen týden od 4. do 11. srpna. Přihlášku najdete v příloze. 
 8. Protože naše pastorační pracovnice sestra Marie Melicharová se rozhodla ukončit svůj pracovní poměr ke konci prázdnin, hledá náš sbor na tuto pozici nového pracovníka/ici. s nástupem od 1. září 2018. Jedná se o poloviční úvazek. Pracovní náplň spočívá v různorodé pastorační činnosti, která je vykonávána částečně v kanceláři a částečně při návštěvách členů sboru. Součástí úvazku je vedení odboru křesťanské služby, administrativní a organizační práce a spolupráce při vydávání časopisu Setkávání. Součásti úvazku je i nedělní služba před a po bohoslužbách.  Předpokladem je členství v ČCE. Jazykové znalosti a řidičský průkaz jsou výhodou.  Stručný životopis a motivační dopis zašlete, prosíme, na adresu sboru do konce března.
 9. Ti, kteří si v minulých letech objednali potvrzení o výši darů pro daňové přiznání, si ho mohou vyzvednout v kanceláři. Ostatní mohou dostat potvrzení na vyžádání.
 10. Stále nabízíme Evangelický kalendář (za 110 Kč) a další publikace.
 11. Rekreační a vzdělávací zařízení SOLA GRATIA v Bystřici pod Hostýnem nabízí poslední volná místa v jarních měsících k pobytu skupin, rodin i jednotlivců. Nabízí krásné prostředí, příjemné ubytování, malé i velké sály ke společným aktivitám, domácí kuchyně. Více informací najdete v přiloženém letáku, na www.sola.cz nebo přímo u vedoucí paní Leony Olivíkové, e-mail sola.gratia@diakonie.cz a mobil 602 777 262. 
 12. Ve společenském centru Brno – sever, Okružní 21 probíhá od 1. února do 11. března výstava fotografií Víta Mádra - Doteky, která je věnována dramatickým místům z brněnské káznice  

RSS kanál

Syndikovat obsah