Vánoce v chráněném bydlení Ovečka

Diakonie - Vánoční oběd 2017

Sbírka z prosincových hudebních nešpor v Červeném kostele podpořila Středisko Diakonie ČCE v Brně. Konkrétně jsme sbírku věnovali Chráněnému bydlení Ovečka, protože v loňském roce se náš sbor stal jakýmsi „patronem“ těchto služeb brněnské Diakonie. Snažíme se hledat dobré způsoby, jak klienty i pracovníky podpořit v jejich životě, a nejčastější službou v současné době jsou návštěvy v Diakonii, při nichž si společně povídáme o biblických příbězích, o víře i o běžném životě. Byli jsme ale také rádi, že klienti přijali pozvání na podzimní slavnost Díkčinění v našem sboru, a že se při prosincových nešporách vybralo 7.098 Kč, které jsme mohli chráněnému bydlení předat.

Paní Bc. Jitka Navrátilová, sociální pracovnice z Ovečky, nám poslala pěkné poděkování a zprávu o tom, jak v Ovečce prožili Vánoce, z níž cituji: „nakoupili jsme suroviny na cukroví a společně jsme upekli vanilkové rohlíčky, perníčky a linecká kolečka. Včera jsme měli slavnostní vánoční oběd, kdy si klienti připravili čočkovou polévku, bramborový salát a řízky a dostali dárkový balíček, který obsahoval zubní kartáček, pastu, šampon, mýdla, prací prášek, kávu a čokoládu. Většina našich klientů bude trávit Vánoce zde v Ovečce a tak je to jediná příležitost, kdy si navodí vánoční atmosféru. Díky vašemu daru se to podařilo a klienti budou mít pěkné vzpomínky. (…) Za zbytek peněz uděláme během roku grilování, kam bychom chtěli pozvat i rodinné příslušníky.“

Vyřizujeme tedy toto poděkování i vám všem, kteří jste při nešporách přispěli a pomohli tak v Ovečce pěkně slavit Vánoce.

Jana Hofmanová

RSS kanál

Syndikovat obsah