Zprávy ze sboru 7/2018

Předkládáme Vám aktuální zprávy z našeho sboru č. 7 (18. 2. 2018 - 24.2. 2018)

 Zprávy ze sboru 7/2018

 

  1. Neděle 18. února je První neděle postní. Bohoslužby s vysluhováním večeře Páně budou v obvyklou dobu v Betlémském a Červeném kostele a odpoledne v Rychmanově. Kázat bude sestra farářka. Chrámová sbírka je celocírkevní na církevní tisk. Podrobnosti o účelu sbírky najdete v příloze.
  2. Během následujícího týdne bude obvyklý sborový program. V úterý Ovečky, biblická hodina pro děti, přípravka učitelů nedělní školy, modlitební setkání a zkouška pěveckého sboru Kůrovec. Ve středu Kavárnička pro dříve narozené, mládež a kurz Beta. Ve čtvrtek odpoledne biblická hodina a v pátek večer zkouška pěveckého sboru Cantate Domino. Vše na faře Opletalova 6.
  3. V sále Václava Pokorného se nyní koná výstava fotografií z brněnských ulic, jejichž autorem je člen našeho sboru bratr Jaroslav Polák. Vernisáž se koná ve čtvrtek 15. února od 18:30 po biblické hodině na faře.
  4. Příští neděli 25. února se koná sborová neděle. Po bohoslužbách v ČK bude na faře promítání fotografií ze života sboru v minulém roce a časový snímek z bourání a výstavby nové fary na Pellicově a společný oběd pro přihlášené. Odpolední program bude věnován seznámení s hrou baseball. Ke společnému obědu se, prosíme, včas přihlaste e-mailem na adresu ccebrno1@atlas.cz nebo v kanceláři. Ochotné sestry prosíme, o donesení pečiva.
  5. Je také možné se hlásit na letní sborový pobyt na Blažkově, kde má náš sbor vyhrazen týden od 4. do 11. srpna. Přihlášku najdete v příloze. 
  6. Protože naše pastorační pracovnice sestra Marie Melicharová se rozhodla ukončit svůj pracovní poměr ke konci prázdnin, hledá náš sbor na tuto pozici nového pracovníka/ici. s nástupem od 1. září 2018. Jedná se o poloviční úvazek. Pracovní náplň spočívá v různorodé pastorační činnosti, která je vykonávána částečně v kanceláři a částečně při návštěvách členů sboru. Součástí úvazku je vedení odboru křesťanské služby, administrativní a organizační práce a spolupráce při vydávání časopisu Setkávání. Součásti úvazku je i nedělní služba před a po bohoslužbách.  Předpokladem je členství v ČCE. Jazykové znalosti a řidičský průkaz jsou výhodou.  Stručný životopis a motivační dopis zašlete, prosíme, na adresu sboru do konce března.
  7. Vyšlo druhé číslo časopisu SETKÁVÁNÍ, kde najdete úvodník Martina Horáka, fotografie z vánočních slavností našich dětí, další zastavení na poutní cestě Jižní Moravou, Milan Cahlík píše o své cestě do Jeruzaléma a je zde také vzpomínka na sestru Janu Slámovou.
  8. Ti, kteří si v minulých letech objednali potvrzení o výši darů pro daňové přiznání, si ho mohou vyzvednout v kanceláři. Ostatní mohou dostat potvrzení na vyžádání.
  9. Nabízíme stále Evangelický kalendář (za 110 Kč) a další publikace.
  10. úterý 20. února od 14 do 16 hodin se koná v Praze na Evangelické teologické fakultě, Černá 9 Den otevřených dveří. web: etf.cuni.cz  

RSS kanál

Syndikovat obsah