Zprávy ze sboru 6/2018

Předkládáme Vám aktuální zprávy z našeho sboru č. 6 (11. 2. 2018 - 17.2. 2018)

Zprávy ze sboru 6/2018 

 1.  Neděle 11. února je Třetí neděle po Devítníku. Bohoslužby budou v obvyklou dobu v Betlémském a Červeném kostele. Kázat bude bratr farář na text 1 Te 2,17-20 „Bez vás, bratří, byli jsme jako sirotci …“
 2.  Během následujícího týdne bude obvyklý sborový program V pondělí schůze staršovstva. V úterý Ovečky, biblická hodina pro děti, přípravka učitelů nedělní školy, modlitební setkání a zkouška pěveckého sboru Kůrovec. Ve středu Kavárnička pro dříve narozené, mládež a kurz Beta. Ve čtvrtek dopoledne Klub otevřených dveří, odpoledne biblická hodina a v pátek večer zkouška pěveckého sboru Cantate Domino. Vše na faře Opletalova 6.
 3.  Srdečně zveme na vernisáž fotografií z brněnských ulic, jejichž autorem je člen našeho sboru bratr Jaroslav Polák. Vernisáž bude ve čtvrtek 15. února od 18:30 po biblické hodině v sále Václava Pokorného na faře.
 4.  Následující neděli 18. února je První neděle postní. V našem sboru bude vysluhována svatá večeře Páně a chrámová sbírka bude celocírkevní na církevní tisk.
 5.  Zveme vás všechny na sborovou neděli, která bude 25. února. Po bohoslužbách v ČK bude na faře promítání fotografií ze života sboru v minulém roce a časový snímek z bourání a výstavby nové fary na Pellicově a společný oběd pro přihlášené. Odpolední program bude věnován seznámení s hrou baseball s ukázkami. Ke společnému obědu se, prosíme, včas přihlaste e-mailem na adresu ccebrno1@atlas.cz nebo v kanceláři.
 6.  Je možné se již hlásit na letní sborový pobyt na Blažkově, kde má náš sbor vyhrazen týden od 4. do 11. srpna. Přihlášku najdete v příloze. 
 7.  Vyšlo druhé číslo časopisu SETKÁVÁNÍ, kde najdete úvodník Martina Horáka, fotografie z vánočních slavností našich dětí, další zastavení na poutní cestě Jižní Moravou, Milan Cahlík píše o své cestě do Jeruzaléma a je zde také vzpomínka na sestru Janu Slámovou.
 8.  Ti, kteří si v minulých letech objednali potvrzení o výši darů pro daňové přiznání, si ho mohou vyzvednout v kanceláři. Ostatní mohou dostat potvrzení na vyžádání.
 9.  Nabízíme stále Evangelický kalendář (za 110 Kč) a další
 10.  V neděli 11. února od 15:30 zve Diakonie do sboru  ČCE v Brně - Židenicích na Valetýnské tvoření s lidmi, kteří našli v naší zemi nové domovy. Web: doma.diakonie.cz.
 11.  Ve středu 14. února se koná den otevřených dveří na Evangelické akademii v Brně. Viz příloha.
 12.  V úterý 20. února od 14 do 16 hodin se koná v Praze na Evangelické teologické fakultě, Černá 9 Den otevřených dveří. web: etf.cuni.cz 


RSS kanál

Syndikovat obsah