Zprávy ze sboru 5/2018

Předkládáme Vám aktuální zprávy z našeho sboru č. 5 (4. 2. 2018 - 10.2. 2018)

Zprávy ze sboru 5/2018

 

1. Neděle 4 února je Druhá neděle po Devítníku. Náš sbor se sejde k bohoslužbám v obvyklou dobu v Betlémském a Červeném kostele. Odpoledne budou bohoslužby v Rychmanově. Kázat bude sestra farářka. 

2. Během následujícího týdne bude obvyklý sborový program s výjimkou setkání dětí a mládeže, kteří mají jarní prázdniny. V úterý se koná redakční rada Setkávání, přípravka učitelů nedělní školy, modlitební setkání a zkouška malého pěveckého sboru, ve středu Kavárnička pro dříve narozené a kurz Beta, ve čtvrtek biblická hodina a v pátek Cantate Domino. Vše na faře Opletalova 6. 

3. Vyšlo druhé číslo časopisu SETKÁVÁNÍ, kde najdete úvodník Martina Horáka, fotografie z vánočních slavností našich dětí, další zastavení na poutní cestě Jižní Moravou, Milan Cahlík píše o své cestě do Jeruzaléma a je zde také vzpomínka na sestru Janu Slámovou. 

4. Při ekumenické bohoslužbě v kostele u Jakuba, na které jsme se podíleli, bylo na noclehárnu pro lidi bez domova, kterou provozuje oblastní Charita Brno, vybráno 3.670 Kč 

5. Ti, kteří si v minulých letech objednali potvrzení o výši darů pro daňové přiznání, si ho již mohou vyzvednout v kanceláři. Ostatní mohou dostat potvrzení na vyžádání.  

6. Nabízíme stále Evangelický kalendář (za 110 Kč). 

7. Je možno uhradit předplatné časopisů na rok 2018. V ČK u br. Wolfa, v BK u br. Kolínka nebo ve farní kanceláři. Výše předplatného u časopisu Setkávání zůstává stejná - 150 Kč, sponzorské 200 Kč.

8. Ve středu 14 února se koná den otevřených dveří na Evangelické akademii v Brně. Viz příloha.

9. Zveme na vernisáž fotografií z brněnských ulic, jejichž autorem je člen našeho sboru bratr Jaroslav Polák. Vernisáž bude ve čtvrtek 15. února od 18:30 po biblické hodině v sále Václava Pokorného, Opletalova 6.

10. Sborová neděle se společným obědem se připravuje na neděli 25. února. 

RSS kanál

Syndikovat obsah