Mládež na sjezdu jako ryba ve vodě

„Život bez vody si těžko dokážeme představit. Voda je nepostradatelná, nutná…“. Takto se píše ve sjezdové brožuře. Myslím, že jako je pro člověka nezbytná voda, tak pro mládežníka Sjezd (nejen) evangelické mládeže.

Tento rok jsme se, my mládežníci, sjeli v rodišti limonády ZONky a městě s bohatou židovskou kulturou - v Třebíči. Plni očekávání jsme vyprahlí připluli na sjezd, kde se nám dostalo pořádné dávky zamyšlení nad tématem Dál tou vodou, inspirativních patnáctiminutovek (krátkých přednášek inspirovaných konferencemi TEDx), originálních workshopů, krásných koncertů nejen sjezdové kapely a mnoho dalšího. V pátek večer jsme si „trsli“ u skvělého koncertu a večer sobotní byl věnován improvizačnímu divadlu „Bafni!“. Po tomto vyčerpávajícím programu jste si mohli oddychnout s přáteli v PUBu (tradiční sjezdové „posezení u bublin“), nebo se ztišit u modlitby Taizé v kryptě baziliky. Naším nočním útočištěm byly třebíčské školy, nebo pro některé již zmiňovaný PUB.

Vrcholem sjezdu byly jednoznačně nedělní bohoslužby, při kterých nás ohromilo a naplnilo nejen Boží slovo a krev a tělo Kristovo, ale také skvostný doprovod hudební a vokální dílny pod vedením Aleny Jelínkové. Tak jsme se celý víkend vezli na vlnách a nalokáni odplachtili domů. A kdybychom se někdy snad začali topit, vzpomeneme si, že nejdeme dál tou vodou sami.

 Alžběta Slámová

RSS kanál

Syndikovat obsah