Hudební nešpory

Květnové Hudební nešpory

Milé sestry a milí bratři,

rádi bychom vás pozvali na Hudební nešpory v Červeném kostele v Brně v neděli 5. května v 19:30.

Zazní skladby W. A. Mozarta. Účinkuje symfonický orchestr Konzervatoře v Brně, který bude řídit Jaromír Gamba.

Biblické zamyšlení: Jiří Gruber. Výtěžek koncertu bude věnován Handicap klubu Brno.

Dubnové Hudební nešpory

V neděli 7. dubna v 19:30 budou opět Hudební nešpory v Červeném kostele. Vystoupí Ensemble Versus a biblické zamyšlení bude mít bratr farář Štěpán Hájek. Plakát je v příloze

Květnové Hudební nešpory

Hudební nešpory plakat kveten18_01.jpg

Zveme vás na Hudební nešpory v Červeném kostele, které se konají v neděli 6.května 2018 v 19:30.

Vystoupí v nich pěvecký sbor Choirchestra s programem Duchovní tvorba v 'populárním hávu'  (Gjeilo, Miškinis, Rutter, Chilcott, Shaw, Halloran)

Biblické zamyšlení Jana Hofmanová

Veškerý výtěžek bude věnován Handicap klubu Brno.

Březnové Hudební nešpory

Březnové hudební nešpory 2018

Zveme vás na březnové Hudebné nešpory, které se konají  25.března 2018 v 19:30. Vystoupí smíšený sbor Kantilena s programem české a světové sborové tvorby (Händel, Vivaldi, Zelenka, Tůma, Bruckner, Grieg)

Biblické zamyšlení Jiří Gruber

Veškerý výtěžek bude věnován Středisku Diakonie ČCE  Betlém v Kloboukách u Brna.

Akce se koná za finančního přispění Jihomoravského kraje a statutárního města Brna.

Dubnové Hudební nešpory

Zveme vás na Hudební nešpory při kterých vystoupí skupina Oboroh s programem Pašijové písně a žalmy.

Biblické zamyšlení bude mít Jiří Gruber.

Výtěžek z dobrovolného vstupného bude věnován Středisku Diakonie CCE Betlém v Kloboukách u Brna.

Akce se koná za finančního přispění Jihomoravského kraje a statutárního města Brna.

Poděkování z Diakonie ČCE - střediska Betlém

Milí bratři a sestry, děkujeme Vám za finanční příspěvek – výtěžek hudebních nešpor ze dne 29. března 2015, který jsme od Vás vděčně přijali: 13.4.2015 7565 Kč. Tato finanční částka bude použita na realizaci projektu Chráněné bydlení Mirandie v Brumovicích pro dospělé osoby s mentálním a kombinovaným postižením. Rád bych Vás při této příležitosti i pozval na slavnostní otevření tohoto nového domu do Brumovic, které proběhne 3. května 2015 od 14:00 hodin. Bližší informace jsou na webu www.mirandie.cz. Děkujeme Vám za obětavost, nezištnost a nápaditost při výběru hudebních interpretů, se kterou hudební nešpory věrně připravujete. Těšíme se na další spolupráci a přejeme hojnost božího požehnání jak Vašemu sboru, tak i v osobním životě.

Neděle 5. října 2014 v 19:30 hodin - Červený kostel

studenti zpěvu a hry na varhany Konzervatoře Evangelické akademie v Olomouci

HELENA VODIČKOVÁ

MARKÉTA PROKOPOVIČOVÁ

ONDŘEJ HORŇAS

ANNA RAČINSKÁ

JANA JURENKOVÁ

IVA SÝKOROVÁ

Veškerý výtěžek z dobrovolného vstupného bude věnován Hospici Svale Alžběty.

www.hudebninespory.cz

Informace o hudebních nešporech v Červeném kostele byly přesunuty na stránky

www.hudebninespory.cz

Rozhovor s Joan De Vee Dixon

Před jejím varhanním koncertem dne 7.června 2009 v 19:30, pořádaném v Červeném kostele v rámci hudebních nešporů.

Milá Joan, díky Tvé ochotě posloužit našemu evangelickému sboru svou hrou, projevenou loni v červenci, kdy jsi vystupovala na festivalu Americké jaro, dnes víš o kostele J. A. Komenského a našem sboru možná víc než leckterý brněnský obyvatel. Co Tě přimělo účastnit se tohoto festivalu, organizovaného Mezinárodní společností Antonína Dvořáka?

Narodila jsem se ve státě Iowa, zhruba uprostřed Spojených států. Vyrůstala jsem na farmě a dobře si pamatuji návštěvy vesnice Spillville, když jsem byla malá. Tato vesnice má pouhých 375 obyvatel a jenom jeden kostel (katolický), ale je dobře známa tím, že tam v roce 1893 strávil léto Dvořák. Místní obyvatelé mají stále rádi hudbu a pořádají festivaly. Seznámila jsem se zde s organizací Czech Heritage Partnership (Partnerství českého dědictví), kde jsem byla představena slavnému českému pianistovi Radoslavu Kvapilovi. Díky tomuto spojení mne potom pan Kvapil požádal, abych vystoupila na American Spring Festival (Americkém jarním ferstivalu).

Vyznání Petera Cingeĺa - zpěváka, který v opeře Kristův dotyk ztvárnil postavu Ježíše.

Jak na Vás osobně působí opera Kristův dotyk jako celek?
Tato opera je mým druhým projektem který dělám s panem Kubičkou. První dílo byla opera Martin Luther. Byl jsem nadšený a hned jsem poprosil pana skladatele, že by mi bylo ctí, kdybych mohl ještě někdy participovat v jeho dílech. Odpověď přišla v podobě nabídky obsazení v další opeře - Kristův dotyk. Myšlenka přiblížení osobnosti Ježíše Krista současnému posluchači je pro celý kolektiv souboru nelehká výzva.
Osobně se musím přiznat, že do děje opery v podobě pašijové hry jsem se nechal opravdu vtáhnout a vlastně jsem si ani nestačil uvědomit, že tento děj prožíváme všichni společně. Ale aby jsem se vrátil k otázce. Opera jako celek je pro mě osobně skutečný dotyk Krista a jsem přesvědčený, že i pro celý náš kolektiv.