Hudební nešpory

Říjnové hudební nešpory

Příští hudební nešpory v Červeném kostele budou v neděli 1. října v 19:30 a vystoupí při nich pěvecký sbor Brno Gospel Choir. Výtěžek bude věnován Hospici sv. Alžběty. Biblickým zamyšlením doplní sestra farářka Jana Hofmanová.

Dubnové Hudební nešpory

Zveme vás na Hudební nešpory při kterých vystoupí skupina Oboroh s programem Pašijové písně a žalmy.

Biblické zamyšlení bude mít Jiří Gruber.

Výtěžek z dobrovolného vstupného bude věnován Středisku Diakonie CCE Betlém v Kloboukách u Brna.

Akce se koná za finančního přispění Jihomoravského kraje a statutárního města Brna.

Prosincové Hudební nešpory

V neděli 4. prosince v 19:30 večer budou poslední letošní Hudební nešpory v Červeném kostele, při nichž vystoupí pěvecký sbor Láska opravdivá a výtěžek bude věnován středisku Diakonie v Brně. Kázat bude sestra Jana Hofmanová.

Listopadové nešpory

6.11.2016 jste zváni na Hudební nešpory s orchestrem BROLN a jejich hosty.

Říjnové hudební nešpory

Pozvánka na hudební nešpory - říjen 2016

Příští hudební nešpory v Červeném kostele budou v neděli 2. října v 19:30 a vystoupí při nich pěvecký sbor Gloria Brunensis. Výtěžek bude věnován Hospici sv. Alžběty. Biblickým zamyšlením doplní bratr farář Jiří Gruber.

Červnové hudební nešpory

Příští hudební nešpory v Červeném kostele budou v neděli 5. června v 19:30 a vystoupí při nich varhaník katedrály v Odense Torben Krebs (Dánsko) a smíšený pěvecký sbor Cantemus ze Slovinska. Výtěžek bude věnován Domovu Diakonie v Myslibořicích. Káže bratr farář Štěpán Hájek.

Květnové nešpory

Zveme vás na květnové hudební nešpory s Brněnským akademickým sborem.

Biblické zamyšlení má Olga Tydlitátová

Program a detaily najdete v příloze.

Dubnové Hudební nešpory

pěvecký sbor GAUDEAMUS

SAMUEL SCHEIDT (1587-1654) Surrexit Christus hodie

TOMAS LUIS DE VICTORIA (1548-1611) Jesu, dulcis memoria

FELIX MENDELSSOHN-BARTHOLDY (1809 - 1847) Jauchzet dem Herrn alle welt

ARVO PÄRT (* 1935) Bogorodice djevo

PAVEL GRIGORJEVIČ ČESNOKOV (1877-1944) Sovět prevečnyj, Nyně odpušťaješi, Voskresenije Christovo viděvše

biblické zamyšlení Jiří Gruber

EDVARD H. GRIEG (1843-1907) Ave Maris stella

JIŘÍ NAJVAR (* 1990) Fiat lux

ZDENĚK LUKÁŠ (1928-2007) Dies, irae, Lacrymosa

ĚRIKS EŠENVALDS (* 1977) Only in sleep

WILLIAM L. DAWSON (1899 - 1990) Kzekiel saw the wheel (spirituál v úpravě)

Účinkují

Zdislava Bočková - sólo soprán   Petr Karas - sólo baryton

dirigují Martina Kirová a Dáša Karasová

Výtěžek z dobrovolného vstupného bude věnován středisku Diakonie Betlém v Kloboukách.

Prosincové Hudební nešpory

NEDĚLE 6. PROSINCE 2015 V 19:30 HODIN

mužský pěvecký sbor Láska opravdivá

Biblické zamyšlení Jiří Gruber

Podrobnosti v příloze

Listopadové hudební nešpory

V neděli 1.11. večer se konají listopadové hudební nešpory. Soubor Musici Cameralis (varhany, hoboj, trubka a zpěv) při nich zahraje skladby J.S Bacha, J.B. Leeilleta, E. Morriconiho a J.G. Fingera. Biblické zamyšlení bude mít sestra farářka Olga Tydlitátová. Výnos koncertu bude věnován o.s. Naděje v Brně. Plakát je v příloze .