Hudební nešpory

Dubnové Hudební nešpory

Zveme vás na Hudební nešpory při kterých vystoupí skupina Oboroh s programem Pašijové písně a žalmy.

Biblické zamyšlení bude mít Jiří Gruber.

Výtěžek z dobrovolného vstupného bude věnován Středisku Diakonie CCE Betlém v Kloboukách u Brna.

Akce se koná za finančního přispění Jihomoravského kraje a statutárního města Brna.

Prosincové Hudební nešpory

V neděli 4. prosince v 19:30 večer budou poslední letošní Hudební nešpory v Červeném kostele, při nichž vystoupí pěvecký sbor Láska opravdivá a výtěžek bude věnován středisku Diakonie v Brně. Kázat bude sestra Jana Hofmanová.

Listopadové nešpory

6.11.2016 jste zváni na Hudební nešpory s orchestrem BROLN a jejich hosty.

Říjnové hudební nešpory

Pozvánka na hudební nešpory - říjen 2016

Příští hudební nešpory v Červeném kostele budou v neděli 2. října v 19:30 a vystoupí při nich pěvecký sbor Gloria Brunensis. Výtěžek bude věnován Hospici sv. Alžběty. Biblickým zamyšlením doplní bratr farář Jiří Gruber.

Červnové hudební nešpory

Příští hudební nešpory v Červeném kostele budou v neděli 5. června v 19:30 a vystoupí při nich varhaník katedrály v Odense Torben Krebs (Dánsko) a smíšený pěvecký sbor Cantemus ze Slovinska. Výtěžek bude věnován Domovu Diakonie v Myslibořicích. Káže bratr farář Štěpán Hájek.

Květnové nešpory

Zveme vás na květnové hudební nešpory s Brněnským akademickým sborem.

Biblické zamyšlení má Olga Tydlitátová

Program a detaily najdete v příloze.

Dubnové Hudební nešpory

pěvecký sbor GAUDEAMUS

SAMUEL SCHEIDT (1587-1654) Surrexit Christus hodie

TOMAS LUIS DE VICTORIA (1548-1611) Jesu, dulcis memoria

FELIX MENDELSSOHN-BARTHOLDY (1809 - 1847) Jauchzet dem Herrn alle welt

ARVO PÄRT (* 1935) Bogorodice djevo

PAVEL GRIGORJEVIČ ČESNOKOV (1877-1944) Sovět prevečnyj, Nyně odpušťaješi, Voskresenije Christovo viděvše

biblické zamyšlení Jiří Gruber

EDVARD H. GRIEG (1843-1907) Ave Maris stella

JIŘÍ NAJVAR (* 1990) Fiat lux

ZDENĚK LUKÁŠ (1928-2007) Dies, irae, Lacrymosa

ĚRIKS EŠENVALDS (* 1977) Only in sleep

WILLIAM L. DAWSON (1899 - 1990) Kzekiel saw the wheel (spirituál v úpravě)

Účinkují

Zdislava Bočková - sólo soprán   Petr Karas - sólo baryton

dirigují Martina Kirová a Dáša Karasová

Výtěžek z dobrovolného vstupného bude věnován středisku Diakonie Betlém v Kloboukách.

Prosincové Hudební nešpory

NEDĚLE 6. PROSINCE 2015 V 19:30 HODIN

mužský pěvecký sbor Láska opravdivá

Biblické zamyšlení Jiří Gruber

Podrobnosti v příloze

Listopadové hudební nešpory

V neděli 1.11. večer se konají listopadové hudební nešpory. Soubor Musici Cameralis (varhany, hoboj, trubka a zpěv) při nich zahraje skladby J.S Bacha, J.B. Leeilleta, E. Morriconiho a J.G. Fingera. Biblické zamyšlení bude mít sestra farářka Olga Tydlitátová. Výnos koncertu bude věnován o.s. Naděje v Brně. Plakát je v příloze .

Říjnové hudební nešpory

V neděli 4. října v 19:30 se konají další Hudební nešpory Červeném kostele, při nichž účinkuje Korngold Quartet. Dobrovolná sbírka bude věnována Hospicu sv. Alžběty v Brně. Biblické zamyšlení bude mít bratr farář Jaroslav Vítek. V příloze najdete plakát, který podle možnosti rozešlete a nabídněte svým známým.