Stálé rubriky

Odpovědnost za druhé

Když Ježíš přišel do končin Cesareje Filipovy, ptal se svých učedníků: "Za koho lidé pokládají Syna člověka?"Oni řekli: "Jedni za Jana Křtitele, druzí za Eliáše, jiní za Jeremiáše nebo za jednoho z proroků."Řekl jim: "A za koho mne pokládáte vy?"Šimon Petr odpověděl: "Ty jsi Mesiáš, Syn Boha živého."

Ježíš mu odpověděl: "Blaze tobě, Šimone Jonášův, protože ti to nezjevilo tělo a krev, ale můj Otec v nebesích.A já ti pravím, že ty jsi Petr; a na té skále zbuduji svou církev a brány pekel ji nepřemohou.Dám ti klíče království nebeského, a co odmítneš na zemi, bude odmítnuto v nebi, a co přijmeš na zemi, bude přijato v nebi."Tehdy nařídil učedníkům, aby nikomu neříkali, že je Mesiáš.

Matouš 16,13-20

Matouš 16,13-20
Ne, 21. 09. 2014

Když jsem sláb jsem silný

Vždyť právě když jsem sláb, jsem silný.

2Kor 12,10b

2Kor 12,10b
Ne, 28. 02. 2016

Triumfální průvod

Budiž vzdán dík Bohu, který nás stále vodí v triumfálním průvodu Kristově a všude skrze nás šíří vůni svého poznání.Jsme totiž jakoby vůní kadidla, jež Kristus obětuje Bohu; ta vůně proniká k těm, kteří docházejí spásy, i k těm, kteří spějí k zahynutí.Jedněm jsme smrtonosnou vůní vedoucí k záhubě, druhým vůní životodárnou vedoucí k životu. Ale kdo je k takovému poslání způsobilý?My nejsme jako mnozí, kteří kramaří s Božím slovem, nýbrž mluvíme upřímně, z Božího pověření a před tváří Boží v Kristu.

2 Kor 2,14-17

2 Kor 2,14-17
Ne, 15. 02. 2015

Cizí jho

Nedejte se zapřáhnout do cizího jha spolu s nevěřícími! Co má společného spravedlnost s nepravostí? A jaké spolužití světla s temnotou? Jaký souzvuk Krista s Beliálem? Jaký podíl věřícího s nevěřícím? Jaké spojení chrámu Božího s modlami? My jsme přece chrám Boha živého. Jak řekl Bůh: `Budu přebývat a procházet se mezi nimi, budu jejich Bohem a oni budou mým lidem. ´A proto `vyjděte z jejich středu a oddělte se´, praví Hospodin a `ničeho nečistého se nedotýkejte, a já vás přijmu´ a `budu vám Otcem a vy budete mými syny a dcerami, praví Hospodin zástupů´. Když máme taková zaslíbení, moji nejmilejší, očisťme se od každé poskvrny těla i ducha a přiveďme k cíli své posvěcení v bázni Boží.

2 Kor 6,14 - 7,1

2 Kor 6,14 - 7,1
Út, 27. 09. 2016

Jak dlouho budeš truchlit

Hospodin řekl Samuelovi: "Jak dlouho ještě budeš nad Saulem truchlit? Já jsem ho zavrhl, aby nad Izraelem nekraloval. Naplň svůj roh olejem a jdi, posílám tě k Jišajovi Betlémskému. Vyhlédl jsem si krále mezi jeho syny….

1 Samuelova 16:1-13 .

1 Samuelova 16:1-13
Ne, 30. 03. 2014

Rodiče spoří pro děti

Děti přece nestřádají pro rodiče, nýbrž rodiče pro děti.

2 Kor 12,14

2 Kor 12,14
Ne, 13. 03. 2016

Neuvidíte-li zázraky a znamení, neuvěříte

Blahoslavení, kteří neviděli, a uvěřili.".

Jan 20,29

Jan 20,29
Ne, 5. 10. 2014

Pořád je ještě naděje

Když přijdete do některého města nebo vesnice, vyptejte se, kdo z nich je toho hoden, u něho zůstaňte, dokud nebudete odcházet.

Mt 10, 11

Mt 10, 11
Ne, 19. 06. 2016

Jasné ano

Vždyť Boží Syn Ježíš Kristus, kterého jsme u vás zvěstovali my - já a Silvanus a Timoteus - nebyl zároveň `ano´ i `ne´, nýbrž v něm jest jasné `Ano´!Ke všem zaslíbením Božím, kolik jich jen jest, bylo v něm řečeno `Ano´. A proto skrze něho zní i naše `Amen´ k slávě Boží.

2 Kor 2,19-20

2 Kor 2,19-20
St, 21. 01. 2015

Nejprve kostel a pak nemocnice.

Znáte přece štědrost našeho Pána Ježíše Krista: byl bohatý, ale pro vás se stal chudým, abyste vy jeho chudobou zbohatli.

2 Kor 7,9

2 Kor 7,9