Zprávy ze sboru 3/2017

Předkládáme Vám aktuální zprávy z našeho sboru č. 3 (22. 1. 2017 - 28. 1. 2017)

 Zprávy ze sboru 3/2017

 

 1. V pátek 20. ledna v 16 hodin poděkujeme v Blahoslavově domě za život bratra faráře Josefa Veselého, který zemřel ve věku nedožitých sto tří let 13. ledna v Českých Budějovicích.
 2. Neděle 22. ledna je Třetí po Zjevení Páně. Bohoslužby v našem sboru budou v Betlémském a Červeném kostele v obvyklou dobu. Kázat bude sestra farářka.
 3. V neděli odpoledne v 15 hodin jsme zváni do sálu Břetislava Bakaly, kde se koná přednáškové odpoledne na téma „Izrael a my“ s podtitulem uprchlíci, migrace a integrace.
 4. Ve stejný den v 18 hodin jsme zváni do Blahoslavova domu na hudební nešpor. Uslyšíme klavírní improvizace Jakuba Dvořáčka a úryvky z knihy Černošský Pán Bůh a páni Izraeliti, které přednese Láry Hauser. Nešporní kázání bude mít bratr Martin Horák.
 5. následujícím týdnu budou oba naši kazatelé na farářském kurzu v Praze. V případě potřeby je zastoupí bratr farář Jaroslav Vítek. Odpadá úterní náboženství pro děti a přípravka nedělní školy. Ostatní aktivity se konají jako obvykle: v úterý Ovečky a modlitební setkání, ve středu kavárnička, schůzka mládeže a kurz Beta, ve čtvrtek biblická hodina a v pátek zkouška sborového zpěvu.
 6. úterý 24. ledna v 19 hodin se náš sbor podílí na přípravě ekumenické bohoslužby slova osmi církví v kostele svatého Jakuba v rámci týdne za jednotu křesťanů na téma: Kristova láska nás nutí ke smíření.
 7. V březnu se bude konat volba poloviny staršovstva našeho sboru. Vyzýváme proto naše členy, aby navrhli vhodné sestry a bratry a sdělili své návrhy kazatelům nebo členům staršovstva.
 8. Příští neděli 29. ledna bude kázat bratr farář a v Betlémském kostele bude pokřtěn malý Xaver Pour, vnuk bratra Dana Navrátila.
 9. Již nyní vás chceme pozvat na sborovou neděli, která bude 5. února. Po bohoslužbách v Betlémském a Červeném kostele bude na faře ve 12 hodin připraven společný oběd. Naším hostem bude kaplanka Armády České republiky sestra Gabriela Horáková. Od 13:30 nám představí práci vojenské kaplanky a promluví také o své nedávné misi v Afghánistánu (viz plakátek). Pro děti bude připraven samostatný program. Ke společnému obědu se, prosíme, přihlaste e-mailem nebo v kanceláři sboru. Sestry prosíme, aby donesly zákusky ke kávě a čaji.
 10. V kanceláři sboru si můžete vyzvednout potvrzení o výši svých darů, které můžete uplatnit při svém daňovém přiznání.
 11. Nabízíme lednové číslo sborového časopisu SETKÁVÁNÍ v nové barevné obálce.
 12. Nabízíme Evangelické kalendáře a příručku Na každý den na rok 2017. Každá stojí 90 Kč. Nabízíme také Hesla Jednoty bratrské na rok 2017 za 40 Kč. Je možné uhradit také předplatné na Setkávání a další časopisy na rok 2017. Cena předplatného zůstává nezměněna.
 13. V příloze najdete pozvánky na brněnský evangelický ples 27. ledna a Brněnské sboropění 28. ledna.
 14. O víkendu 28.-29. 1. 2017 poskytne náš sbor nocleh účastníkům mírového pochodu pro Aleppo. Jedná se poutníky z různých zemí, kteří chtějí vyjádřit solidaritu s oběťmi války v Sýrii a s lidmi na útěku. Pokud byste se chtěli s účastníky pochodu osobně setkat, podpořit je občerstvením apod., můžete se obrátit na adresu: dobrovolnik.pochodproaleppo@email.cz Organizaci v našem sboru zajišťuje Jakub Marek. Více informací o pochodu samotném naleznete v příloze.

 

RSS kanál

Syndikovat obsah