Zprávy ze sboru 2/2017

Předkládáme Vám aktuální zprávy z našeho sboru č. 2 (15. 1. 2017 - 21. 1. 2017)

 Zprávy ze sboru 2/2017

 

  1. Neděle 15. ledna je Druhá po Zjevení Páně. Bohoslužby budou v Betlémském a Červeném kostele a odpoledne v Rychmanově. Kázat bude bratr farář na text prvního blahoslavenství: Blahoslavení chudí v duchu, neboť jejich je království nebeské (Mt 5,3).
  2. následujícím týdnu se konají všechny pravidelné sborové akce: v úterý náboženství pro děti, Ovečky, přípravka nedělní školy a modlitební setkání, ve středu kavárnička, schůzka mládeže a kurz Beta, ve čtvrtek biblická hodina a v pátek zkouška sborového zpěvu.
  3. V úterý v 17 hodin se sejde na faře technická komise, která pečuje o webové stránky sboru, internetový přenos bohoslužeb, ozvučení kostela atd. Kdo by měl zájem pomoci v těchto oblastech, je v úterý v 17 hodin srdečně zván. Ve stejnou dobu se sejde komise křesťanské služby, která připravuje návštěvy nemocných a pohoštění při sborových akcích. Také do této skupiny se můžete zapojit.
  4. Příští neděli 22. ledna budou v našem sboru bohoslužby jako obvykle a odpoledne v 15 hodin jsme zváni do sálu Břetislava Bakaly, kde se koná přednáškové odpoledne na téma „Izrael a my“ s podtitulem uprchlíci, migrace a integrace. Podrobný plakátek je na nástěnce.
  5.    úterý 24. ledna v 19 hodin se náš sbor podílí na přípravě ekumenické bohoslužby slova osmí církví v kostele svatého Jakuba v rámci týdne za jednotu křesťanů na téma: Kristova láska nás nutí ke smíření.
  6. Již nyní vás chceme pozvat na sborovou neděli, která bude 5. února. Po bohoslužbách v Betlémském a Červeném kostele bude na faře ve 12 hodin připraven společný oběd. Naším hostem bude kaplanka Armády České republiky sestra Gabriela Horáková. Od 13:30 nám představí práci vojenské kaplanky a promluví také o své nedávné misi v Afghánistánu. Pro děti bude připraven samostatný program. Ke společnému obědu se, prosíme, přihlaste e-mailem nebo v kanceláři sboru.
  7. V kanceláři sboru si můžete vyzvednout potvrzení o výši svých darů, které můžete uplatnit při svém daňovém přiznání.
  8. Nabízíme lednové číslo sborového časopisu SETKÁVÁNÍ v nové barevné obálce.
  9. Nabízíme Evangelické kalendáře a příručku Na každý den na rok 2017. Každá stojí 90 Kč Nabízíme také hesla Jednoty bratrské na rok 2017 za 40 Kč. Je možné uhradit také předplatné na Setkávání a další časopisy na rok 2017. Cena předplatného zůstává nezměněna.
  10. V příloze najdete pozvánky na brněnský evangelický ples 27. ledna a Brněnské sboropění 28. ledna.

RSS kanál

Syndikovat obsah