Zprávy ze sboru 50/2016

Předkládáme Vám aktuální zprávy z našeho sboru č. 50 (11. 12. 2016 - 17. 12. 2016)

Zprávy ze sboru 50/2016

1. Neděle 11. prosince je Třetí adventní. Bohoslužby budou v obvyklou dobu v Betlémském a Červeném kostele. Kázat bude sestra farářka. K dispozici bude již vánoční sborový dopis.
  2. následujícím týdnu bude pravidelný sborový program pro děti, mládež a dospělé. V pondělí se koná pravidelná schůze staršovstva a ve středu závěrečné setkání kurzu Alfa.
  3. Ve čtvrtek 15. prosince v 18 hodin se připravuje adventní sdílení - výdej guláše pro lidi bez domova před Červeným kostelem. Na tuto akci můžete přispět finančním darem nebo pomoci při vaření (středa večer).
  4. Příští neděli 18. prosince budeme mít společné bohoslužby v Betlémském kostele, které začínají v 10 hodin. Jejich součástí bude dětská vánoční slavnost. Nejmenší děti připravují hru „Co by se stalo?“, po nich vystoupí s vánočním poselstvím starší děti ve hře „Vlak Boží“ a svým výstupem se připojí také mládež. Bohoslužby v Červeném kostele se 18.12. nekonají.
  5. Nejmenší děti budou mít zkoušku na dětskou vánoční slavnost tuto sobotu 10. prosince od 9 hodin.
  6. V příloze najdete přehled koncertů, které se budou konat v Červeném kostele ve vánočním období.
  7. Děkujeme všem, kteří již uhradili svůj salární příspěvek na tento rok. Do očekávané výše saláru nám zatím chybí asi 150 tisíc Kč. Prosíme proto i další členy sboru, aby svůj salár uhradili buď v hotovosti v kanceláři, nebo bankovním převodem na číslo 1341635359/0800 a poslali nám o tom zprávu na adresu: ccebrno1@atlas.cz. Potvrzení pro daňový úřad bude pro plátce připraveno během ledna 2017.
  8. Nabízíme prosincové Setkávání, na jehož titulní stránce najdete kobylky a uvnitř řadu článků ze života našich brněnských sborů.
  9. Nabízíme Evangelické kalendáře a příručku Na každý den na rok 2017. Každá stojí 90 Kč. Na prodej je i nástěnný kalendář ze života naší církve, který stojí 50 Kč. Nabízíme také hesla Jednoty bratrské na rok 2017 za 40 Kč. Je možné již uhradit také předplatné na Setkávání a další časopisy na rok 2017. Cena předplatného zůstává nezměněna.