Zprávy ze sboru 48/2016

Předkládáme Vám aktuální zprávy z našeho sboru č. 48 (27. 11. 2016 - 3. 12. 2016)

Zprávy ze sboru 48/2016

1. Neděle 27. listopadu je První adventní. Kázat bude sestra farářka a bude vysluhována večeře Páně. Vzhledem k tomu, že z našeho sboru bude přímý rozhlasový přenos, přizpůsobili jsme tomu i začátek bohoslužeb. Budou pouze jedny bohoslužby v Červeném kostele a to již od 9:00. Prosíme, abyste na to pamatovali a přišli do kostela včas. Rodiče s dětmi ať přijdou jako obvykle na zahájení bohoslužeb do kostela, odkud děti odejdou během písně na faru.
  2. Protože již budeme rozdávat úlohy ve vánoční hře (bude se hrát 18.12 v Betlémském kostele), prosíme, aby se přihlásili všichni, kdo se chtějí zapojit a nebudou tuto neděli v Nedělní škole
  3. Chrámová sbírka bude seniorátní. Z rozhodnutí konventu budeme ve všech 22 sborech Brněnského seniorátu sbírat dar pro dvě střediska Diakonie (v Brně a Kloboukách u Brna), která se o výtěžek sbírky rozdělí rovným dílem.
  4. Právě vychází prosincové Setkávání, na jehož titulní stránce najdete kobylky a uvnitř řadu zajímavých článků ze života našich brněnských sborů.
  5. Na neděli 27.11. večer v 18:00 jsme zváni do Bĺahoslavova domu na předvánoční koncert Helfertova orchestrálního sdružení Brno. Viz program v příloze.
  6. Během následujícího týdne bude obvyklý sborový program pro děti, mládež i dospělé. Oba kazatelé budou od pondělí do středy na semináři v Bělči. Nebude proto úterní přípravka pro učitele nedělní školy a náboženství pro děti. V sobotu 3. prosince se koná výjezdní setkání kurzu Alfa v Kloboukách u Brna.
  7. Ve čtvrtek 1. prosince se koná v ČK varhanní koncert Petra Kolaře, začátek je ve 20 hodin.
  8. Následující neděli 4. prosince budou bohoslužby v Brně opět v obvyklou dobu na obou místech a odpoledne v Rychmanově. Kázat bude bratr farář.
  9. V neděli 4. prosince v 19:30 večer budou poslední letošní Hudební nešpory v Červeném kostele, při nichž vystoupí pěvecký sbor Láska opravdivá a výtěžek bude věnován středisku Diakonie v Brně. Kázat bude sestra Jana Hofmanová. V příloze najdete plakát a prosíme vás, abyste ho poslali svým přátelům a známým. Děkujeme.
  10. Nabízíme Evangelické kalendáře a příručku Na každý den na rok 2017. Každá stojí 90 Kč. Na prodej je i nástěnný kalendář ze života naší církve, který stojí 50 Kč. Nabízíme také hesla Jednoty bratrské na rok 2017 za 40 Kč.
  11. V příloze najdete vyhlášení výběrového řízení na ředitele Diakonie ČCE a nabídku výrobků střediska Diakonie Rolnička v Soběslavi.