Zprávy ze sboru 47/2016

Předkládáme Vám aktuální zprávy z našeho sboru č. 47 (20. 11. 2016 - 26. 11. 2016)

Zprávy ze sboru 46/2016

1. Neděle 20. listopadu je poslední neděle církevního roku. Bohoslužby v našem sboru budou dopoledne v Betlémském i Červeném kostele, kde bude pokřtěn Matouš Janeček. Kázat bude bratr farář. Odpolední bohoslužby v Rychmanově vykoná bratr Jiří Šimsa.
  2. V neděli 20. listopadu ve 14 hodin se koná tradiční odpoledne křesťanské služby. Naším hostem bude bratr Martin Hrubeš, kurátor sboru v Horních Počernicích, ordinovaný presbyter, který je profesí geolog, a po úvodní pobožnosti bude mít přednášku a rozhovor na téma: Česká stopa v Etiopii – hledání pramenů vody. Všichni jste srdečně zváni. Ochotné sestry prosíme, aby donesly občerstvení. Pro ty, kteří to mají přes poledne daleko domů, bude na faře připravena bramborová polévka.
  3. Během příštího týdne se v našem sboru koná pravidelný sborový program. V úterý ráno se sejde redakční rada Setkávání.
  4. Následující neděle 27. listopadu je I. adventní. Kázat bude sestra farářka a bude vysluhována večeře Páně. Vzhledem k tomu, že z našeho sboru bude přímý rozhlasový přenos, museli jsme tomu přizpůsobit začátek bohoslužeb. Budou proto pouze jedny bohoslužby v Červeném kostele a to již od 9 hodin. Prosíme, abyste na to pamatovali a přišli do kostela včas.
  5. Na neděli 4. prosince v 19:30 se připravuji Hudební nešpory v Červeném kostele, při nichž vystoupí pěvecký sbor Láska opravdivá a výtěžek bude věnován středisku Diakonie v Brně.
  6. Již došly Evangelické kalendáře a příručka Na každý den na rok 2017. Každá stojí 90 Kč. Na prodej je nástěnný kalendář ze života naší církve, který stojí 50 Kč. Nabízíme také hesla Jednoty bratrské na rok 2017 za 40 Kč.
  7. V příloze najdete vyhlášení výběrového řízení na ředitele Diakonie ČCE a prosbu ze střediska Diakonie Betlém v Kloboukách u Brna o podporu při internetovém hlasování o projektu „Otevřené nádvoří i srdce“ pro vybudování setkávání klientů chráněného bydlení Mirandie v Brumovicích s veřejností.