Zprávy ze sboru 46/2016

Předkládáme Vám aktuální zprávy z našeho sboru č. 46 (13. 11. 2016 - 19. 11. 2016)

Zprávy ze sboru 46/2016

1. Neděle 13. listopadu je 25. po Trojici. V našem sboru budou bohoslužby v obou brněnských kostelech a kázat bude sestra farářka.
  2. Celocírkevní chrámová sbírka z minulé neděle určená na posílení Fondu sociální a charitativní pomoci vynesla v našem sboru 8.262 Kč Všem dárcům děkujeme!
  3. Při listopadových hudebních nešporách se vybralo 10.513 Kč pro občanské sdružení Naděje.
  4. Tuto sobotu 12. listopadu proběhne ve sboru Brno II, Lidická 79 druhé zasedání 41. konventu Brněnského seniorátu. Jednání je přístupné veřejnosti a upozorňujeme zejména na zajímavého hosta bratra Martina Fendrycha, který zde bude mít v 11 hodin přednášku na téma: Média a politika s podtitulem: Kde hledat informace a jak? Rozdělená společnost a církev v ní.
  5. Během příštího týdne se v našem sboru koná pravidelný sborový program. V pondělí 14.11. se koná pravidelná schůze staršovstva, ve čtvrtek 17.11. vzhledem ke státnímu svátku odpadá Klub otevřených dveří a biblická hodina a uzavřena bude i sborová kancelář.
  6. Příští  neděli 20. listopadu ve 14 hodin se koná tradiční odpoledne křesťanské služby. Naším hostem bude bratr Martin Hrubeš, kurátor sboru v Horních Počernicích, ordinovaný presbyter, který je profesí geolog, a po úvodní pobožnosti bude mít přednášku a rozhovor na téma: Česká stopa v Etiopii – hledání pramenů vody. Všichni jste srdečně zváni. Ochotné sestry prosíme, aby donesly občerstvení.
  7. Následující neděle 27. listopadu je I. adventní. Kázat bude sestra farářka a bude vysluhována večeře Páně. Vzhledem k tomu, že z našeho sboru bude přímý rozhlasový přenos, museli jsme tomu přizpůsobit začátek bohoslužeb. Budou proto pouze jedny bohoslužby v Červeném kostele a to již od 9 hodin. Prosíme, abyste na to pamatovali a přišli do kostela včas.
  8. Již došly Evangelické kalendáře a příručky Na každý den na rok 2017. Každá stojí 90 Kč. Na prodej je nástěnný kalendář ze života naší církve, který stojí 50 Kč.
  9. V příloze je pozvánka na výročí založení sboru ve Znojmě 12.-13.11., na přednášku Martina Šimsy v Brně - Židenicích 11.11. a program konventu.
  10. V příloze najdete také prohlášení Synodní rady ke zneužívání pojmu křesťanské hodnoty.