Zprávy ze sboru 44/2016

Předkládáme Vám aktuální zprávy z našeho sboru č. 44 (30. 10. 2016 - 5. 11. 2016)

Zprávy ze sboru 44/2016

 

 1. Neděle 30. října je 23. po Trojici. Bohoslužby budou v obou našich brněnských kostelech v obvyklou hodinu, ale upozorňujeme, že v noci ze soboty na neděli se bude měnit čas z letního na středoevropský. Kázat bude bratr farář Jaroslav Vítek.
 2. Celocírkevní chrámová sbírka z minulé neděle na posílení Jubilejního tolerančního daru vynesla 6.817,- Kč. Všem dárcům děkujeme!
 3. Děkujeme také všem, kteří se podíleli na přípravě a organizaci sborové neděle. Přednášku bratra Dušana Coufala o Jeronýmu Pražském s podtitulem: Bouřlivák na cestách si můžete poslechnout ze záznamu na webových stránkách našeho sboru.
 4. Právě vychází listopadové číslo časopisu Setkávání v rozšířeném vydání.
 5. Během příštího týdne se v našem sboru koná pravidelný sborový program. V úterý ráno se sejde redakční rada Setkávání a ve čtvrtek Klub otevřených dveří.
 6. Příští neděli 6.11. budeme slavit neděli Díkučinění s vysluhováním večeře Páně a sbírka bude určena na posílení Fondu sociální a charitativní pomoci.
 7. V našich sborových místnostech je instalována nová výstava kreseb Andreje Bielaka: Živly krajiny. Ve středu 2.11. na Kavárničce bude beseda s autorem.
 8. Děkujeme všem, kteří již uhradili svůj salární příspěvek. Zatím se nám podařilo shromáždit asi 60% obvyklé částky.
 9. V příloze najdete pozvánku na listopadové Hudební nešpory v Červeném kostele (6.11.). Prosíme Vás o jejich propagaci mezi svými přáteli. Účinkovat bude Brněnský rozhlasový orchestr lidových nástrojů a kázat bratr farář Štěpán Hájek. Výtěžek je určen pro o.s. Naděje.
 10. Na stejnou neděli 6.11. jsme zváni na písňový cyklus sestry Aleny Jelínkové (vnučky bratra Petra Pokorného) ze sboru Valašské Meziříčí. Koncert bude 6.11. v 15 hodin v kostele CČSH v Králově Poli, Svatopluka Čecha 35a (viz příloha).
 11. Nakonec jeden inzerát:

 Pronajmu jednopokojový byt s obytnou kuchyní a balkonem v Bystrci na ulici Filipova. Byt není zařízený. K nastěhování od 3. 1. 2017. Konečná cena (včetně inkasa) je 5500,- Kč/měsíc. Při podpisu nájemní smlouvy je třeba složit kauci ve výši jednoho nájmu, vratnou po skončení pronájmu. Nájemní smlouvu je možné podepsat na dobu neurčitou s oboustrannou tříměsíční výpovědní lhůtou.
Kontakt: jitka.mala@volny.cz

RSS kanál

Syndikovat obsah