Zprávy ze sboru 43/2016

Předkládáme Vám aktuální zprávy z našeho sboru č. 43 (23. 10. 2016 - 29. 10. 2016)

Zprávy ze sboru 43/2016

1.  Neděle 23. října je 22. po Trojici. Bohoslužby budou v obou našich brněnských kostelech, kázat bude sestra farářka a pokřtěna bude Tina Brabcová. Chrámová sbírka bude celocírkevní na Jubilejní toleranční dar. Sborový den bude pokračovat společným obědem na faře a přednáškou bratra Dušana Coufala o Jeronýmu Pražském s podtitulem: Bouřlivák na cestách, která začne ve 13:30.
  2. Během příštího týdne se v našem sboru koná pravidelný sborový program, vzhledem k podzimním prázdninám však odpadne středeční mládež.
  3. V našich sborových místnostech je instalována nová výstava kreseb Andreje Bielaka: Živly krajiny.
  4. Další neděli 30. října bude v našem sboru kázat bratr Jaroslav Vítek.
  5. Staršovstvo hledá zájemce o úklid Betlémského kostela. Odměna dohodou. Nástup je možný od listopadu.
  6. Děkujeme všem, kteří již uhradili svůj salární příspěvek, a prosíme, aby tak učinili i ostatní členové sboru.
  7. V příloze najdete pozvánku na listopadové hudební nešpory v Červeném kostele (6.11.) a prosíme Vás o jejich propagaci mezi svými přáteli. Účinkovat bude BROLN a kázat bratr farář Štěpán Hájek. Výtěžek je určen pro o.s. Naděje.
  8. Na stejnou neděli 6.11. jsme zváni na písňový cyklus sestry Aleny Jelínkové (vnučky bratra Petra Pokorného) ze sboru Valašské Meziříčí. Koncert bude 6.11. v 15 hodin v kostele CČSH v Králově Poli, Svatopluka Čecha 35a (viz příloha).
  9. neděli 30. října bude v Červeném kostele závěrečný koncert festivalu Bachův varhanní podzim, při němž vystoupí Jazzové trio. Program je v příloze.