Zprávy ze sboru 42/2016

Předkládáme Vám aktuální zprávy z našeho sboru č. 42 (16. 10. 2016 - 22. 10. 2016)

Zprávy ze sboru 42/2016

 

 

 1. Neděle 16. října je Dvacátá první po Trojici. Náš sbor se při ní zapojí do společné ekumenické bohoslužby s vysluhováním večeře Páně, která se bude konat v 10 hodin v kostele CČSH na Botanické. Naším kazatelem bude předseda Česko-slovenské unie CASD bratr Mikuláš Pavlík. Liturgie je připravena s přihlédnutím k bohoslužebné praxi církve adventistů sedmého dne. Sbírka bude určena na podporu organizace ADRA v Brně. Ekumenická nedělní škola bude ve sboru BJB na Smetanově, kam děti odejdou spolu s učiteli na začátku bohoslužby na Botanické.
 2. V našem sboru budou ráno v 8:30 bohoslužby v Betlémském kostele, které vykoná bratr farář Jaroslav Vítek, a odpoledne ve 14:15 v Rychmanově.  V Červeném kostele se tuto neděli bohoslužby konat nebudou.
 3. Děkujeme všem, kteří se podíleli na přípravě instalační slavnosti, zejména zpěvákům a sestrám, které zajistily občerstvení pro naše hosty.
 4. Během příštího týdne se v našem sboru koná pravidelný sborový program.
 5. Příští  neděli 23. října připravujeme sborový den se společným obědem  a přednáškou bratra Dušana Coufala o Jeronýmu Pražském s podtitulem: Bouřlivák na cestách.
  Ke společnému obědu se prosím hlaste v kanceláři nebo e-mailem do příští středy 19.10. Odpolední přednáška začne ve sborovém sále ve 13:30.
 6. V našich sborových místnostech se připravuje nová výstava kreseb Andreje Bielaka: Živly krajiny. Vernisáž bude v pondělí 17. října v 17 hodin – viz příloha.
 7. Staršovstvo hledá zájemce o úklid Betlémského kostela. Odměna dohodou. Nástup je možný od listopadu.
 8. Děkujeme všem, kteří již uhradili svůj salární příspěvek, a prosíme, aby tak učinili i ostatní členové sboru. Zatím jsme vybrali přes polovinu obvyklé částky.
 9. V příloze najdete pozvánku na listopadové hudební nešpory v Červeném kostele a prosíme Vás o jejich propagaci mezi svými přáteli. Účinkovat bude BROLN a kázat bratr farář Štěpán Hájek. Výtěžek je určen pro o.s. Naděje. 

 

RSS kanál

Syndikovat obsah