Zprávy ze sboru 41/2016

Předkládáme Vám aktuální zprávy z našeho sboru č. 41 (9. 10. 2016 - 15. 10. 2016)

Zprávy ze sboru 41/2016

 

 

 1. Neděle 9. října je Dvacátá po Trojici. Bohoslužby v našem sboru budou v 8:30 v Betlémském a v 10:00 v Červeném kostele. Bratr farář bude kázat na text: „Co je císařovo, odevzdejte císaři a co je Boží, Bohu“.
 2. Odpoledne v 15 hodin se koná v Červeném kostele instalace naší nové farářky sestry Jany Hofmanové, kterou uvede do kazatelské služby náměstek seniora bratr Filip Keller. Zpívat bude pěvecký sbor Cantate Domino. Ochotné sestry prosíme o donesení pečiva.
 3. Během příštího týdne se v našem sboru koná pravidelný sborový program – s výjimkou úterní přípravky učitelů nedělní školy a středečního setkání konfirmandů.
 4. V našich sborových místnostech se připravuje nová výstava kreseb Andreje Bielaka: Živly krajiny. Vernisáž bude v pondělí 17. října v 17 hodin.
 5. Ve středu byl v našem sboru zahájen nový ročník kurzů Alfa. Naše pozvání zatím přijalo 8 hostů. Kurz je určen všem, kteří by se rádi nezávazně seznámili s křesťanstvím. Pozvěte, prosíme, ve svém okolí ty, kdo by mohli mít o tento cyklus 13 večerů zájem, a podpořte nás svými modlitbami. Pokračujeme každou středu v 18 hodin na faře.
 6. Příští neděli 16. října se náš sbor zúčastní společné ekumenické bohoslužby s vysluhováním večeře Páně, která se bude konat v 10 hodin v kostele CČSH na Botanické. Naším kazatelem bude předseda Česko-slovenské unie CASD bratr Mikuláš Pavlík. Liturgie je připravena s přihlédnutím k bohoslužebné praxi církve adventistů sedmého dne. Sbírka bude určena na podporu organizace Adra v Brně. Ekumenická nedělní škola bude ve sboru BJB na Smetanově, kam děti odejdou spolu s učiteli na začátku bohoslužby na Botanické.
 7. Nabízíme říjnové číslo časopisu Setkávání s obrázkem holubice na titulní straně. Je v něm řada zpráv z prázdninových akcí a výletů. Tématem čísla je ochrana a obnova přírody. Najdete tu vzpomínku na Dana Navrátila i dopis, kterým vatikánská kancelář odpověděla na dopis našeho synodu.
 8. Děkujeme všem, kteří již uhradili svůj salární příspěvek, a prosíme, aby tak učinili i ostatní členové sboru. Zatím jsme vybrali asi polovinu obvyklé částky.
 9. Za 14 dní v neděli 23. října připravujeme sborový den se společným obědem  a přednáškou bratra Dušana Coufala o Jeronýmu Pražském.
 10. V příloze najdete pozvánku na seniorátní setkání Poradního odboru pro Evangelizaci a misii na víkendové setkání v Nikolčicích 7. - 9.října a vzpomínku na 120. výročí úmrtí faráře Lic. th. Františka Šebesty, které se bude konat v neděli 16. října 2016 v 15 hodin ve sboru v Nikolčicích.
 11. Při říjnových Hudebních nešporách v Červeném kostele, při nichž zpíval pěvecký sbor Gloria Brunensis, byla pro domácí hospic Tabita vybrána částka 8.328 Kč. Všem dárcům děkujeme. Další nešpory 6.11. budou ve prospěch o.s. Naděje. Účinkovat bude BROLN.

 

RSS kanál

Syndikovat obsah