Zprávy ze sboru 40/2016

Předkládáme Vám aktuální zprávy z našeho sboru č. 40 (2. 10. 2016 - 8. . 2016)

Zprávy ze sboru 40/2016

1.  Neděle 2. října je Devatenáctá po Trojici. Bohoslužby v našem sboru budou v 8:30 v Betlémském a v 10:00 v Červeném kostele. Sestra farářka bude kázat na text Lk 17,5-10.
  2. Večer v 19:30 se budou po prázdninové přestávce opět konat Hudební nešpory v Červeném kostele, při nichž nám bude zpívat pěvecký sbor Gloria Brunensis. Kázání bude mít Jiří Gruber a výtěžek bude věnován domácímu Hospicu sv. Alžběty v Brně. Prosíme, pozvěte své přátele.
  3. Během týdne se v našem sboru koná pravidelný sborový program. Jeho rozpis najdete na zadní straně časopisu Setkávání.Jeho nové říjnové číslo právě vychází s obrázkem holubice na titulní straně. Je v něm řada zpráv z prázdninových akcí a výletů. Tématem čísla je ochrana a obnova přírody. Najdete tu vzpomínku na Dana Navrátila i dopis, kterým vatikánská kancelář odpověděla na dopis našeho synodu.
  4. Děkujeme všem, kteří již uhradili svůj salární příspěvek, a prosíme, aby tak učinili i ostatní členové sboru. Zatím jsme vybrali asi polovinu obvyklé částky.
  5. Nový ročník kurzů Alfa bude zahájen ve středu 5. října v 18 hodin. Je určen všem, kteří by se rádi nezávazně seznámili s křesťanstvím. Pozvěte, prosíme, ve svém okolí ty, kdo by mohli mít o tento cyklus 13 večerů zájem.
  6. Pravidelné setkání maminek s dětmi na faře (Klub otevřených dveří) opět začne ve čtvrtek 6. října v 10 hodin. Tentýž den v 18 hodin se koná biblická hodina, která bude věnována pohledu církví na problematiku homosexuálních vztahů.
  7. Příští neděli 9. října budou dopoledne bohoslužby v obou brněnských kostelech, které vykoná bratr farář.
  8. Odpoledne v 15 hodin se koná v Červeném kostele instalace naší nové farářky sestry Jany Hofmanové. Zpívat bude pěvecký sbor Cantate Domino. Ochotné sestry, případně bratry, prosíme o donesení pečiva.
  9. Sbor v Nosislavi nás zve na neděli 2. října ke slavnosti při 140. výročí postavení svého kostela.
  10. Ve dnech 7. - 9. října se koná v Třebíči sjezd (nejen) evangelické mládeže s tématem: Dál tou vodou.
  11. V příloze najdete pozvánku na seniorátní setkání Poradního odboru pro Evangelizaci a misii na víkendové setkání v Nikolčicích 7. - 9.října.