Zprávy ze sboru 39/2016

Předkládáme Vám aktuální zprávy z našeho sboru č. 39 (25. 9. 2016 - 1. 10. 2016)

Zprávy ze sboru 39/2016

1. Neděle 25. září je Osmnáctá po Trojici. Bohoslužby v našem sboru budou v 8:30 v Betlémském a v10:00 v Červeném kostele. Kázat bude bratr farář Jiří Gruber na podobenství o neplodném fíkovníku Lk 13,6-9.
  2. Odpoledne ve 14:30 se koná ve sboru v Brně - Židenicích pověření nové farářky tamního sboru sestry Radmily Včelné a katechetky Lenky Novákové.
  3. Během týdne se v našem sboru koná pravidelný sborový program. Jeho rozpis najdete na zadní straně časopisu Setkávání.
  4. Jeho nové říjnové číslo právě vychází s obrázkem holubice na titulní straně. Je v něm řada zpráv z prázdninových akcí a výletů. Tématem čísla je ochrana a obnova přírody. Najdete tu vzpomínku na Dana Navrátila i dopis, kterým vatikánská kancelář odpověděla na dopis našeho synodu.
  5. Nový ročník kurzů Alfa bude zahájen ve středu 5. října v 18 hodin. Je určen všem, kteří by se rádi nezávazně seznámili s křesťanstvím. Pozvěte, prosíme, ve svém okolí ty, kdo by mohli mít o tento cyklus 13 večerů zájem.
  6. Děkujeme všem, kteří již uhradili svůj salární příspěvek, a prosíme, aby tak učinili i ostatní členové sboru. Zatím jsme vybrali asi polovinu obvyklé částky.
  7. Všichni jste zváni po skončení bohoslužeb k rozhovorům na faře při kávě a čaji. Můžete si přitom prohlednout instalaci nové sborové kuchyně.
  8. Příští neděli 2. října budou bohoslužby na obou místech v Brně a odpoledne v Rychmanově. Kázat bude sestra farářka. Večer v 19:30 se budou po prázdninové přestávce opět konat Hudební nešpory v Červeném kostele, při nichž nám bude zpívat pěvecký sbor Gloria Brunensis, kázání bude mít Jiří Gruber a výtěžek bude věnován Hospicu sv. Alžběty v Brně. Prosíme, pozvěte své přátele.
  9. Instalace naší nové farářky sestry Jany Hofmanové bude za 14 dní v neděli 9. října v 15 hodin v Červeném kostele. Ochotné sestry, případně bratry, prosíme o donesení pečiva.
  10. Sbor v Nosislavi nás zve na neděli 2. října ke slavnosti při 140. výročí postavení svého kostela.
  11. V příloze najdete také pozvánku na seniorátní setkání Poradního odboru pro Evangelizaci a misii na víkendové setkání v Nikolčicích 7.- 9. října a pozvánku na setkání učitelů Nedělních škol, kde bude přednášet bratr Petr Sláma o králi Saulovi, které se koná tuto sobotu 24. září v 9:30 v Brně - Židenicích.