Zprávy ze sboru 36/2016

Předkládáme Vám aktuální zprávy z našeho sboru č. 36 (11. 9. 2016 - 17. 9. 2016)

Zprávy ze sboru 36/2016

1.      Neděle 11. září je Šestnáctá po Trojici. Bohoslužby v našem sboru budou opět v obou našich brněnských kostelech – v 8.30 v Betlémském a v10:00 v Červeném. Kázat bude bratr farář Jaroslav Vítek.

2.      Celocírkevní sbírka na podporu Evangelické akademie z minulé neděle vynesla 5.362 Kč. Všem dárcům děkujeme.

3.      Během týdne se postupně rozbíhá náš obvyklý sborový program. V pondělí 12. září je schůze staršovstva, v úterý přípravka učitelů nedělních škol a modlitební skupinka, ve středu v 15 hod. kavárnička pro dříve narozené a v 18 hod. mládež, ve čtvrtek v 18:00 se poprvé sejdeme k biblické hodině pro dospělé a pátek večer bude zkouška sborového zpěvu. Podrobný rozpis sborových akcí najdete na letáku, který je v příloze tohoto e-mailu.

4.      Příští neděli 18. září se budou v Červeném kostele konat skautské bohoslužby a kázat bude sestra Jana Hofmanová.

5.      Nový ročník kurzů Alfa bude zahájen ve středu 5. října v 18 hodin. Je určen všem, kteří by se rádi nezávazně seznámili s křesťanstvím. Pozvěte, prosíme, ve svém okolí ty, kdo by mohli mít o tento cyklus 13 večerů zájem.

6.      V Kralicích se v sobotu 10. září koná Den bible. Program je v příloze nebo na www.denbible.cz

7.      Sbor v Miroslavi nás zve na sborový den v neděli 18. září ve 14 hodin odpoledne při příležitosti dokončení opravy své fary.

8.      Sbor v Brně - Židenicích zve na instalaci své nové farářky sestry Radky Včelné, která bude v neděli 25. září ve 14:30.

9.      Sbor v Nosislavi nás zve na neděli 2. října ke slavnosti při 140. výročí postavení svého kostela.

10.  Instalace naší nové farářky sestry Jany Hofmanové bude v neděli 9. října v 15 hodin v ČK.