Zprávy ze sboru 35/2016

Předkládáme Vám aktuální zprávy z našeho sboru č. 35 (4. 9. 2016 - 10. 9. 2016)

Zprávy ze sboru 35/2016

Milé sestry a milí bratři! Vítáme vás z prázdninových výletů a opět se vám hlásíme s nabídkou podílet se na společenství našeho evangelického sboru.

1.      Neděle 4. září je Patnáctá po Trojici. Bohoslužby v našem sboru budou v Červeném kostele tentokrát opět až v 10 hodin. Kázat bude naše nová farářka sestra Jana Hofmanová. Bohoslužby budou zaměřeny pro děti včetně zpěvu ze zpěvníku Svítá. Bude vysluhována večeře Páně. Děti prosíme, aby si sedly v kostele dopředu.  Odpoledne budou bohoslužby v Rychmanově. Sbírka bude celocírkevní na podporu Evangelické akademie.

2.      Během týdne se postupně rozběhne náš obvyklý sborový program. V prvním zářijovém týdnu to bude v úterý redakční rada Setkávání v 8 hodin ráno a přípravka učitelů nedělních škol v 19 hodin, ve středu v 15 hodin kavárnička pro dříve narozené, v 18 hodin setkání přípravného týmu Alfy a v 18 hodin mládež a v pátek večer zkouška sborového zpěvu. Každý všední den dopoledne jsou úřední hodiny na faře. Podrobný rozpis sborových akcí najdete na letáku, který je v příloze tohoto e-mailu.

3.      Příští neděli 11. září bude kázat bratr farář Jaroslav Vítek a bohoslužby opět ráno v 8:30 v Betlémském a v 10:00 v Červeném kostele. Staršovstvo se sejde v pondělí 12. září.

4.      Třetí neděli v září 18.9. v 10:00 se budou v Červeném kostele konat skautské bohoslužby.

5.      Nový ročník kurzů Alfa bude zahájen ve středu 5. října v 18 hodin. Je určen všem, kteří by se rádi nezávazně seznámili s křesťanstvím. Pozvěte, prosíme, ve svém okolí ty, kdo by mohli mít o tento cyklus 13 večerů zájem a přiveďte je mezi nás. Organizační tým hledá nové spolupracovníky. Schůzka organizátorů bude ve středu 7. září v 18:00 ve sborovém domě.

6.      V Kralicích se v sobotu 10. září koná Den bible. Program je v příloze nebo na www.denbible.cz.

7.      Sbor v Miroslavi nás zve na sborový den v neděli 18 září ve 14 hodin odpoledne při příležitosti dokončení opravy své fary.