Zprávy ze sboru 26/2016

Předkládáme Vám aktuální zprávy z našeho sboru č. 26 (3. 7. 2016 - 9. 7. 2016)

Zprávy ze sboru 26/2016

1.       Neděle 3. července je Šestá po Trojici. Bohoslužby v našem sboru budou - tak po celé prázdniny - pouze v Červeném kostele a to už v 9:00 hodin. Kázat bude seniorátní farář bratr Jaroslav Vítek.
  2.       Vyšlo rozšířené prázdninové číslo časopisu Setkávání, kde najdete řadu zajímavých článků a fotografií.
  3. Československá církev husitská nás zve na ekumenickou bohoslužbu k uctění památky Mistra Jana Husa v neděli 3. července v 18 hodin v Chrámu Spasitele, Karáskovo náměstí v Brně - Židenicích. Liturgii vede brněnský biskup Juraj Dovala a káže Petr Beneš, katolický farář z Brně - Židenicích.
  4. Minulou neděli 26. června byla v celocírkevní sbírka solidarity na pomoc sborům, které mají málo vlastních prostředků na odvod do personálního fondu. V našem sboru vynesla 6.659 Kč. Všem dárcům děkujeme.
  5. V následujícím týdnu bude farní kancelář otevřena dopoledne od 9 do 12 hodin a to pouze v pondělí a ve čtvrtek a pátek. Ostatní dny je státní svátek. Středeční kavárnička se příští týden nekoná. Bratr farář a sborová účetní mají v tomto týdnu dovolenou.
  6. Příští neděli 10. července bude kázat sestra Olga Tydlitátová (začátek opět v 9 hodin)
  7. V příloze najdete nabídky brněnské Diakonie na místo pečovatelky v Brně a asistenta do Chráněného bydlení v Nosislavi.
  8. Pěvecký sbor Cantate Domino má 7.-10. července soustředění v Poličce.