Zprávy ze sboru 17/2016

Předkládáme Vám aktuální zprávy z našeho sboru č. 17 (1. 5. 2016 - 7. 5. 2016)

Zprávy ze sboru 17/2016

1. Neděli 1. května je Pátá po Velikonocích. Bohoslužby v Betlémském kostele a v Červeném kostele vykoná sestra farářka. Pokřtěn bude Vincenc Jakub Wimmer. Odpoledne bude v Rychmanově kázat bratr Jiří Šimsa.
  2. V neděli 1. května se konají Hudební nešpory v Červeném kostele, při nichž zazpívá Brněnský akademický sbor a biblické zamyšlení bude mít sestra farářka. Výtěžek bude věnován Handicap klubu Brno. Všichni jste srdečně zváni spolu se svými přáteli. V příloze najdete program koncertu
  3. V následujícím týdnu bude obvyklý program pro děti, mládež i dospělé. V úterý se schází redakční rada setkávání a ve čtvrtek bude Klub otevřených dveří.
  4. Ve čtvrtek 5. května je svátek Nanebevstoupení. Bohoslužby se konají v 18 hodin v sále na Opletalové. Kázáním poslouží bratr farář Jaroslav Vítek.
  5. V příloze najdete vyjádření synodní rady Českobratrské církve evangelické k útoku vandalů na Diakonii ČCE.
  6. sobotu 7. května od 9 hodin se koná v našem sboru presbyterní konference. Hlavním programem bude přednáška bratra Pavla Hoška (docenta ETF UK), který promluví na téma: Křesťanem v dnešním světě.
  7. Vychází květnové číslo časopisu Setkávání, na jehož obálce je stádo oveček. Najdete zde úvodník Vladimíra Zikmunda a vzpomínku na nedávno zemřelého bratra faráře Jana Šimsu. O vlivu medií píši Jana Vondrová a Radka Lokajová. Povzbuzení do všedního dne je vybráno z kázání Jana Slámy z roku 1946. Pokračuje diskuse o našem vztahu k uprchlíkům a muslimům. Kromě obvyklých BYLO a BUDE obsahuje květnové číslo také tabulku s přehledem aktivit našich čtyř brněnských sborů v minulém roce.
  8. Zveme vás na koncert Utrechtského studentského orchestru a Brněnského filharmonického sboru, který se koná v úterý 3. května v 18 hodin v Červeném kostele v rámci partnerské spolupráce Brna a Utrechtu. Na programu je Liturgie Jana Zlatoústého od Petra Iljiče Čajkovského a skladba Maurice Ravela: Alborada del gracioso. Řídí Petr Kolář a Bas Pollard. Vstupné dobrovolné.
  9. V sále Václava Pokorného, Opletalova se koná výstava, při níž se představuje nakladatelství Sursum a Ekologický institut Veronika. Podrobnou informaci najdete příloze tohoto emailu.
  10. Během dubna a května probíhá tradiční sbírka darů Jeronymovy jednoty, jejíž výtěžek slouží našim sborům při větších stavebních akcích.
  11. sobotu 28. května pořádá odbor křesťanské služby při sboru Brno II autobusový zájezd na Hodonínsko. Přihlášky v kanceláři sboru nebo na středeční kavárničce.
  12. Již dopředu avizujeme seniorátní neděli pro všechny generace, která se bude konat v neděli 29. května ve sboru Brno II pod názvem Seniorátní souznění. Přednášejícím bude člen synodní rady Jiří Schneider.
  13. Nabízíme poslední výtisky příručky Na každý den za sníženou cenu 30,- Kč.
  14. Hledáme bratra, který by nám byl ochoten vypomoci při drobných opravách, které vyžadují práci ve výšce (ze žebříku). Prosíme, přihlaste se v kanceláři.