Zprávy ze sboru 16/2016

Předkládáme Vám aktuální zprávy z našeho sboru č. 16 (24. 4. 2016 - 30. 4. 2016)

Zprávy ze sboru 16/2016

1. Neděli 24. dubna je Čtvrtá po Velikonocích. Ráno budou bohoslužby v Betlémském kostele a v Červeném kostele, kde budou pokřtěny dvě sestry a do sboru přijati dva bratři, kteří se účastnili kurzů Alfa a BetaSoučasně bude také sborová neděle se společným obědem a odpoledne ve 13,30 hodin začne beseda s bratrem Martinem Balcarem o práci v uprchlickém táboře v Zátarí v Jordánsku - viz pozvánka v příloze. Ochotné sestry prosíme, aby přinesly pečivo ke kávě a čaji.
  2. Ke společnému obědu se, prosíme, přihlaste nejpozději během dnešního dne.
  3. Děkujeme všem, kteří v sobotu 16. dubna pomohli při úklidu Červeného kostela.
  4. V následujícím týdnu bude obvyklý program pro děti, mládež i dospělé.
  5. Zveme na pondělí 25. dubna v 18 hodin, kdy bude v sále Václava Pokorného, Opletalova 6, zahájena výstava, při které se představí nakladatelství Sursum a Ekologický institut Veronika. Podrobnou informaci najdete příloze tohoto emailu.
  6. Během dubna a května probíhá tradiční sbírka darů Jeronymovy jednoty, jejíž výtěžek slouží našim sborům při větších stavebních akcích.
  7. V neděli 1. května se opět konají Hudební nešpory v Červeném kostele, při nichž zazpívá Brněnský akademický sbor a biblické zamyšlení bude mít sestra farářka Olga Tydlitátová. Výtěžek bude věnován Handicap klubu Brno. Prosíme vás, abyste plakát, který najdete v příloze, rozeslali svým přátelům a známým, a pomohli nám tak s propagací této charitativní akce.
  8. Zveme vás také na koncert Utrechtského studentského orchestru a Brněnského filharmonického sboru, který se koná v úterý 3. května v 18 hodin v Červeném kostele v rámci partnerské spolupráce Brna a Utrechtu. Na programu je Liturgie Jana Zlatoústého od Petra Iljiče Čajkovského a skladba Maurice Ravela: Alborada del gracioso. Řídí Petr Kolář a Bas Pollard. Vstupné dobrovolné.
  9. sobotu 28. května pořádá odbor křesťanské služby při sboru Brno II autobusový zájezd na Hodonínsko. Přihlášky v kanceláři sboru nebo na středeční kavárničce.
  10. Již dopředu avizujeme seniorátní neděli pro všechny generace, která se bude konat v neděli 29. května ve sboru Brno II pod názvem Seniorátní souznění. Přednášejícím bude člen synodní rady Jiří Schneider.
  11. Nabízíme poslední výtisky příručky Na každý den za sníženou cenu 30,- Kč.
  12. Hledáme bratra, který by nám byl ochoten vypomoci při drobných opravách, které vyžadují práci ve výšce (ze žebříku). Prosíme, přihlaste se v kanceláři.